Sosyal Güvenlik Kurumu, e-Bildirge Sistemini Kapattı - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /SOSYAL GÜVENLİK KURUMU, E-BİLDİRGE SİSTEMİNİ KAPATTI
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU, E-BİLDİRGE SİSTEMİNİ KAPATTI
A+A-
Sosyal Güvenlik Kurumu, e-Bildirge Sistemini Kapattı

Bilindiği üzere "Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin" ortak alınması ile ilgili, 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Genel Tebliğ hükümlerine göre, söz konusu uygulamaya 01/01/2020 tarihinden itibaren (2020/Ocak ayı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile birlikte) tüm ülke çapında geçilmiştir. Bu düzenleme 2019/ Aralık ayı bildirimlerini kapsamamaktadır.

Bu bakımdan işyerinizin, SGK işyeri tescil sisteminde kayıtlı vergi kimlik numarasının güncel olması gerekmektedir. kayıtlı vergi kimlik numaranızın hatalı olması durumunda gerekli güncellemelerin yapılabilmesi amacıyla işyerinizin işlem gördüğü sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Diğer taraftan, e-Bildirge üzerinden aylık prim ve hizmet belgesi gönderecek işverenlerimizin 2020/Ocak ayından itibaren e-Bildirge v.1 yerine e-Bildirge v.2 uygulamasını kullanmaları gerekmektedir. e-Bildirge v.2 uygulamasına https://ebildirge.sgk.gov.tr/EBildirgeV2 adresinden ulaşılabilir.