SON DAKİKA! Türkiye – Irak Sınır Kapıları Kapatıldı! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /SON DAKİKA! TÜRKİYE – IRAK SINIR KAPILARI KAPATILDI!
SON DAKİKA! TÜRKİYE – IRAK SINIR KAPILARI KAPATILDI!
A+A-
SON DAKİKA! Türkiye – Irak Sınır Kapıları Kapatıldı!

Sağlık Bakanlığından edinilen bilgilere göre, Türkiye ile Irak arasındaki sınır kapıları COVID-19 yani Yeni Koronavirüs hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında ikinci bir emre kadar kapatılmıştır.

Buna göre;

1) Irak’a açılan gümrük kapılarımızdan, sadece daha önce çıkış yapmış Türk vatandaşlarımızın ve araçlarının girişine izin verilecek, bunların girişleri Sağlık Bakanlığının kapılarımızda almış olduğu önlemlerle eşgüdümlü olarak gerçekleştirilecektir.
2) Irak’a açılan gümrük kapılarımızdan sadece Irak veya üçüncü ülke vatandaşlarının çıkışlarına izin verilecek, dönüşlerinde girişlerine izin verilmeyeceği kendilerine bildirilecektir.
3) Irak’a açılan gümrük kapılarımızdan Türk vatandaşlarının çıkışlarına izin verilmeyecektir.
4) Irak’a açılan gümrük kapılarımızdan tıbbi malzeme veya insani yardım malzemesi taşıyan Türk vatandaşları ve araçlarının işlemleri sınırda konteyner değişimi suretiyle yapılacaktır. Bahse konu malzeme taşıyan Irak veya üçüncü ülke vatandaşlarının ve araçlarının çıkışlarına kendilerine geri dönüşlerinde izin verilmeyeceğinin bildirilmesi suretiyle izin verilecektir.

Üyelerimizin bilgilerine önemle duyurulur.