Sırbistan'da OHAL Sebebi İle Güncel Durum! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /SIRBİSTAN'DA OHAL SEBEBİ İLE GÜNCEL DURUM!
SIRBİSTAN'DA OHAL SEBEBİ İLE GÜNCEL DURUM!
A+A-
Sırbistan'da OHAL Sebebi İle Güncel Durum!

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkede olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini bildirdi.

Vucic, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da gerçekleşen acil durum toplantısının ardından, vaka sayısının 48'e ulaştığı ülkede alınan Kovid-19 tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

OHAL nedeni ile de ülkede tüm uluslararası işbirlikleri durdurulmuş olup, bu kapsamda ülkemiz ile Sırbistan arasında Batrovci Sınır Kapısında başlatılan Sıla Yolu Projesi OHAL sonlana kadar ertelenmiştir.

Görev başlayan ülkemiz polisi bu kısa zamanda kaçak göçmen tespitlerinde ülkemiz sürücülerine destek olmuş ve Hırvatistan’da karşı karşıya kalınan 4.500 Euro tutarındaki cezai işlemlerin önüne geçilmesine sebep olmuştur.

Bu vesile ile bu önemli projenin hayata geçmesinde önemli katkıları olan Dışişleri Bakanlığı Sırbistan Büyükelçiliği ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Hudut Kapıları Daire Başkanlığı teşekkürlerimizi arz eder, bu sıkıntılı dönemde göreve başlayan polislerimize şükranlarımızı sunarız.