Polonya ve Belarus Sınır Geçişlerine İlişkin Bilgilendirme - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /POLONYA VE BELARUS SINIR GEÇİŞLERİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME
POLONYA VE BELARUS SINIR GEÇİŞLERİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME
A+A-
Polonya ve Belarus Sınır Geçişlerine İlişkin Bilgilendirme

IRU’da yayımlanan duyuruya istinaden,

21 Şubat 2023 saat 19.00 itibarıyla Kukuryki (PL) - Kozlovichi (BY) karayolu sınır kapısında yük taşımacılığı bir sonraki duyuruya kadar sınırlandırılacaktır. Söz konusu kısıtlamalar Terespol’de bulunan sınır kapısındaki yolcu trafiği için geçerli değildir.

Yük taşıtlarının gümrükten çekilmesine ilişkin kısıtlamalar; Avrupa Birliği Üye Devletlerinde, Avrupa Serbest Ticaret Birliği'nde (EFTA) - Avrupa Ekonomik Bölgesi anlaşmasına taraf olanlarda ve İsviçre Konfederasyonunda kayıtlı araçlar için geçerli olmayacaktır. Yukarıda belirtilenler dışında başka ülkelerde/bölgelerde kayıtlı araçlar Kukuryki sınırını geçemeyecektir.

10 Şubat 2023'ten itibaren Bobrowniki'deki Polonya-Belarus sınır kapısında trafiğin askıya alındığı bilgisi de hatırlatılmaktadır.

Araçları, Avrupa Birliği Üye Devletlerinde, Avrupa Ekonomik Alanı Anlaşması'na taraf olan Avrupa Serbest Ticaret Birliği'nde (EFTA) ve İsviçre Konfederasyonu'nda kayıtlı olmayan taşıyıcılar, Litvanya ve Letonya üzerinden Beyaz Rusya'ya gidebilmektedirler.

Polonya Sınır Muhafızları ile ilgili bilgilere buradan ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.