31 Mart 2022 İtibariyle Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kaldırılacak - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /31 MART 2022 İTİBARİYLE OTOYOL VE KÖPRÜ GEÇİŞLERİNDE OGS KALDIRILACAK
31 MART 2022 İTİBARİYLE OTOYOL VE KÖPRÜ GEÇİŞLERİNDE OGS KALDIRILACAK
A+A-
31 Mart 2022 İtibariyle Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kaldırılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye istinaden;

Ülkemizdeki geçişi ücretli olan otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi üzerinden tahsil edilmektedir.

Diğer taraftan, Ücret Toplama Sistemlerinde OGS ve HGS olmak üzere iki sistemin olması, otoyol kullanıcıları yönünden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olmaktadır.

Bu çerçevede, iş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verilebilmesi adına, 31.03.2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden tahsilatına devam edilecektir.

OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemler alınacak olup OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesaplarına dönüştürülecektir.

Dönüştürme işlemleri aşamasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve herhangi bir aksaklığı meydan verilmeyecektir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Bilgi için:

Muhammet Külal Holoğlu (Uzman)

0212 359 26 00 (309)