Letonya'ya Girişte Elektronik Anket Zorunluluğu - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /LETONYA'YA GİRİŞTE ELEKTRONİK ANKET ZORUNLULUĞU
LETONYA'YA GİRİŞTE ELEKTRONİK ANKET ZORUNLULUĞU
A+A-
Letonya'ya Girişte Elektronik Anket Zorunluluğu

IRU tarafından yapılan duyuruya istinaden, 12 Ekim'den itibaren Letonya'ya giren herkese elektronik bir anket doldurma zorunluluğu getirilmiştir. (Ankete ulaşmak için tıklayınız) Elektronik anket doldurulduktan sonra alınan QR kod Gümrük idaresine gösterilecektir.

Anketin doldurulması Letonya’ya giriş yapacak herkes için zorunludur ve Letonya'ya girmeden en az 48 saat önce doldurulmalıdır.

Anketi dolduran kişiler adını, soyadını, sosyal sigorta numarasını, iletişime geçilebilecek telefon numarasını, mevcut ikamet adresini ve ayrıca Letonya’ya girişten 14 gün önce bulunduğu ülkenin adını (ayrılma tarihi dahil) belirtmelidir. Anketler herkes için ayrı ayrı doldurulmalıdır.

Anket tamamlandıktan sonra verilerin sunulduğunu onaylayan bir QR kod alınacaktır.

Elde edilen veriler yetkili makamlara; Eyalet Polisi, Devlet Sınır Muhafızları ve Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'ne iletilecektir. Epidemiyolojik güvenlik ve temas takibi için alınan kişisel veriler 30 gün saklanacaktır. 30 gün sonra kişisel veriler otomatik olarak silinecektir.

Yabancı ülkelerden Letonya'ya gelen veya Letonya'ya dönen kişiler için ayrıca elektronik bir öz beyan sistemi (teyit anketi) görevi görecek olan Yolcu Kayıt Kontrol Bilgi Sistemi (IECIS), İçişleri Bakanlığı Bilgi Merkezi tarafından Eyalet Polisi, Devlet Sınır Muhafızları ve Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi işbirliği ile geliştirilmiştir.

Daha fazla bilgi (İngilizce) için lütfen tıklayınız.

Kaynak: Letonya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu