Letonya’ya Rusya ve Belarus'tan Karayoluyla Yapılan Girişlerde COVID-19 Testi Zorunlu Hale Geldi - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /LETONYA’YA RUSYA VE BELARUS'TAN KARAYOLUYLA YAPILAN GİRİŞLERDE COVID-19 TESTİ ZORUNLU HALE GELDİ
LETONYA’YA RUSYA VE BELARUS'TAN KARAYOLUYLA YAPILAN GİRİŞLERDE COVID-19 TESTİ ZORUNLU HALE GELDİ
A+A-
Letonya’ya Rusya ve Belarus'tan Karayoluyla Yapılan Girişlerde COVID-19 Testi Zorunlu Hale Geldi

Riga Ticaret Müşavirliğimiz tarafından Derneğimize iletilen bilgilendirmeye istinaden;

Letonya’ya Rusya ve Belarus'tan karayoluyla yapılan girişlerde COVID-19 testi zorunlu hale gelmiş olup Grebnaw, Terehov, Patherman ve Silen sınır geçiş noktalarında test yapılabilecektir. (bkz.https://eng.lsm.lv/article/society/health/covid-19-testing-on-eastern-border-of-latvia-ongoing-since-mid-july.a413533/)

Söz konusu sınır geçiş noktalarında ilk önce antijen testi (15 Euro) yapılmakta olup antijen testinin negatif çıkması durumunda sürücüler güzergahına devam edebilmektedir. Antijen testinin pozitif çıkması durumunda ise bu sefer PCR testi (35 Euro) yapılmaktadır. PCR testinin negatif çıkması durumunda sürücüler güzergahında devam edebilmektedir. PCR testinin de pozitif çıkması durumunda sürücüler self izolasyona tabi tutulacaktır.

Diğer taraftan, AB aşı sertifikası, COVID-19 geçirildiğine dair belge veya COVID-19 test sonucu ibraz eden kişiler test uygulamasından muaf tutulacaktır.

Üyelerimize önemle duyurulur.