Kent Bölgesi’nde Meydana Gelecek Aksamalar Hakkında - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /KENT BÖLGESİ’NDE MEYDANA GELECEK AKSAMALAR HAKKINDA
KENT BÖLGESİ’NDE MEYDANA GELECEK AKSAMALAR HAKKINDA
A+A-
Kent Bölgesi’nde Meydana Gelecek Aksamalar Hakkında

IRU tarafından yayımlanan duyuruya istinaden;

Kent bölgesindeki limanlar üzerinden AB'ye giden ağır vasıta sürücülerinin, Mayıs yarıyıl tatili ve uzun Platinum Jubilee tatilinden dolayı olası gecikmelerine hazır olmaları tavsiye edilmektedir.

Özellikle 27 Mayıs ve 2 Haziran tarihlerinde, uzun kuyruklara neden olabilecek yüksek yoğunlukta bir turist trafiği beklenmektedir.

Dover Limanı’nda P&O feribot kapasitesinin azaltılmasından dolayı trafik koşulları etkilenmeye devam etmektedir ve M20 otoyolundaki Brock Operasyonu kapsamında, Avrupa'ya giden tır trafiğinin akışı yönetilmektedir.

AB’ya bağlı ağır yük sürücülerinin, Brock Operasyonu kapsamında M2 veya A2 otoyolları yerine M20 otoyolunu kullanmaları ve M20 otoyolunun 8.kavşağında söz konusu operasyon kurallarına uymaları ve tüm işaret ve talimatları izlemeleri gerektiği hatırlatılmaktadır.

Brock Operasyonu kurallarına uyulmadığı takdirde 300 sterlin para cezası uygulanacaktır.

Bekleme süresinin uzaması ihtimaline karşı sürücülerin yanlarında yeterli yiyecek, su ve ilaçlarını bulundurmaları ve sıraya girmeden önce temel ihtiyaçlarını karşılamaları önemle hatırlatılmaktadır. Önemli bir aksama durumunda ise, ağır vasıta sürücüleri, yiyecek ve diğer olanaklara erişebilecekleri belirli alanlarda sıraya yönlendirileceklerdir.

Üyelerimize önemle duyurulur.