İtalya Vize Başvurularında Açılan Yeni Kategoriler - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
Kapıkule (TR)
06.12.2022
İHRACAT
1 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
1604 ARAÇ
AKARYAKIT
17.110 TL
Hamzabeyli (TR)
06.12.2022
İHRACAT
13 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
17.740 TL
Ipsala (TR)
06.12.2022
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
17.110 TL
Gürbulak (TR)
06.12.2022
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
410 ARAÇ
AKARYAKIT
-0 TL
Habur (TR)
06.12.2022
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
886 ARAÇ
Sarp (TR)
06.12.2022
İHRACAT
34 KM
İTHALAT
15 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Maribor (SLO)
06.12.2022
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Kalotina (BG)
06.12.2022
İHRACAT
9 KM
İTHALAT
7 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Batrovci (SRB)
06.12.2022
İHRACAT
17 KM
İTHALAT
6 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /İTALYA VİZE BAŞVURULARINDA AÇILAN YENİ KATEGORİLER
İTALYA VİZE BAŞVURULARINDA AÇILAN YENİ KATEGORİLER
A+A-
İtalya Vize Başvurularında Açılan Yeni Kategoriler

İDATA tarafından Derneğimize ulaşan bilgilendirmeye istinaden, 07/09/2020 tarihli değişiklikler uyarınca İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuru kategorileri güncellenmiştir.

İtalya TIR şoförü vize başvuruları ve Denklik belgesi, Lisans ve Lisansüstü eğitim, değişim ve hareketlilik (Erasmus vb.) programları vize başvurularına ilaveten aşağıdaki kategoriler için de başvuru kabulü yapılmaktadır:

Fuar katılımcıları (stand açanlar) için ticari vize başvuruları

Başvuru esnasında, ticari vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, fuar organizasyon kurumu tarafından hazırlanmış, İtalyan Sağlık Bakanlığı’nın bahse konu fuarın düzenlenmesi ile ilgili izninin ve vize başvurusu yapan şahsın hangi sıfatla katılımcı olduğunun net bir şekilde belirtildiği açıklayıcı ve ayrıntılı bir davet mektubu da ibraz edilecektir. Vize işleminin sonuçlanmasının ardından, seyahat sürecinde, uçağa biniş ve sonraki güvenlik kontrolleri aşamalarında, taşıyıcı şirkete, İtalyan topraklarına girişten 72 saat önce tamponla moleküler tanı ya da antijen testlerinden birine tabi tutulduğunu ve negatif sonuç alındığını gösterir bir rapor ibraz edilmesi gerekecektir.

AB Vatandaşlarının partnerleri için turistik vize başvuruları

Randevu esnasında, turistik vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, ekte imzalı bir kimlik belgesi kopyasını da koyması gereken AB vatandaşı tarafından düzenlenmiş açık ve ayrıntılı bir davet mektubu ve bahse konu ilişkinin kanıtlanabilir ve sabit olduğunu gösterir evrak da ibraz edilecektir. Üçüncü şahısların söz konusu ilişkinin seneler içinde sabit olduğunu gösterir beyanları da değerlendirme unsuru olarak kabul edilir.

Elbette vize sahipleri, İtalya’ya girişlerini takip eden 14 gün süresince karantinada kalacaklardır.

İtalya merkezli şirket sahipleri ya da ortakları için ticari vize başvuruları

Başvuru sırasında bakılması gerekenler : Ticari vize için gerekli evrağa ek olarak şirket sahibi ya da ortağı olarak başvuru sahibinin adının göründüğü Visura Camerale sunulması gerekmektedir.

Kalış süresi en fazla 120 saat (4 gece 5 gün) olmalıdır, başvuru formu ve gidiş dönüş tarihlerinin göründüğü tüm evrak buna göre düzenlenmelidir.

Test ya da karantina ile ilgili şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılacak olan vize başvuruları sadece İDATA Gayrettepe ofisinden Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılabilmekte olup, Randevuların https://randevu.idata.com.tr/ adresinden oluşturulması gerekmektedir.

Yapılmak istenen diğer Schengen vize başvuruları kabul edilmeye başlandığında, başvuru kabulü yeni randevu sistemindeki online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi almak ve randevu almak için: schengen.idata.com.tr

Üyelerimize önemle duyurulur.