Hatırlatma: IRU Tepe Yöneticisi Ödülü Başvuruları 31 Mart 2021 - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
 • ANASAYFA
 • /ÖNEMLİ DUYURULAR
 • /HATIRLATMA: IRU TEPE YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ BAŞVURULARI 31 MART 2021
HATIRLATMA: IRU TEPE YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ BAŞVURULARI 31 MART 2021
A+A-
Hatırlatma: IRU Tepe Yöneticisi Ödülü Başvuruları 31 Mart 2021

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından düzenlenen “IRU Tepe Yönetici Ödülleri” için 2021 yılı başvuruları devam etmektedir.

Sadece üyelerimizin katılımına açık olan bu son derece prestijli ödülü ve sağlayacağı uluslararası saygınlığı ve takdiri kazanmak için karayolu taşımacılığı sektöründe aktif olarak görev alındığının, geniş bir mesleki tecrübeye sahip olunduğunun ve yönetici olarak belirgin başarıların elde edildiğinin kanıtlanması gerekmektedir. Başarılı sektör yöneticilerine ödül getirecek örnek davranışlar arasında ilgili firma içinde ahlaki değerler, çalışma standartları gibi konularda bir dizi temel değeri hayata geçirmiş olmak, ayrıca çevrenin korunması, karayolu güvenliği ve üretkenlik alanlarında iyileşme sağlayacak yenilikçi çözümlerin bulunmuş olması gibi kazanımlar yer almalı; başvuran yöneticilerin meslektaşlarına, IRU üyesi olan derneğine karşı vefakâr tutum takınmış olması ve kendilerinin ve çalışanlarının uygun mesleki eğitimlere katılarak önemli bilgi birikimi elde etmesini sağlamış olmaları gerekmektedir.

Tüm adaylar son başvuru tarihi olan 31 Mart 2021 - Saat 12:00'a kadar kadar aşağıda yer alan hususlara dikkat ederek başvurularını ilgili online form üzerinden UND’ye iletmelidir.

ÖNEMLİ UYARI:

 • Ödül kriterlerinin TAMAMINA, EKSİKSİZ şekilde uygun olunduğunu ifade eden ve adayının bu ödüle neden layık olduğunu açıklayan bir yazı ayrıca başvuru evrakları arasında Derneğimize gönderilmelidir.
 • Ödüle "sadece şirketin EN ÜST DÜZEY Yöneticisi" aday gösterilebilir.
 • Ödül aynı kişiye “sadece 1 kez” verilmektedir.
 • Bir firmadan sadece 1 kişi ödül alabilmektedir.

Temel Ödül Başvuru Şartları (yukarıda belirtilenlere ek olarak)

 • Aynı şirkette en az 5 yıldır tepe yöneticisi görevinde olmak,
 • Görev yapılan şirketin en az son 3 yıldır IRU’ya üye bir derneğin üyesi olması,
 • Görev yaptığı karayolu taşımacılığı şirketinin büyümesine veya kaliteli hizmet sunulmasına katkı sağlayacak istisnai yönetim başarıları ortaya koymuş olmak,
 • ÜDY veya IRU Academy sertifikası gibi uygun bir eğitim belgesine sahip olmak

Yukarıdaki kriterler ile ilgili kanıtlayıcı belgeler arasında “Aday Başvuru Üst Yazısı, Üyelik Belgeleri, Aidat Makbuzları, Üyelik Sözleşmeleri, Şirketin son faaliyet raporu, yöneticilerin ÜDY belgeleri, eğitim sertifikaları, diplomaları, TIR Karnesi kullanımlarını gösteren TOBB kaynaklı belgeler, IRU’nun etkinliklerine katılımlarıyla ilgili belgelerin” elektronik ortamda yüklenmesi gerekmektedir.

Kazanan yöneticiler, profesyonelliklerini ve karayolu taşımacılığı şirketlerinin sunduğu kaliteli hizmetleri tanıtarak mesleğin ve sektörün imajını güçlendirecekleri özel bir törende, medyanın da katılımıyla ödülünü alacaktır.

Sektörümüzün en üst düzey yöneticilerini uluslararası alanda onurlandırmayı amaçladığımız bu ödüle başvurularınızı bekliyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Daha önce IRU Tepe Yöneticisi Ödülü almış kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.