“Genç UND” Toplantıları ve UND Bölge Ziyaretleri Başladı! - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • / “GENÇ UND” TOPLANTILARI VE UND BÖLGE ZİYARETLERİ BAŞLADI!
“GENÇ UND” TOPLANTILARI VE UND BÖLGE ZİYARETLERİ BAŞLADI!
A+A-
 “Genç UND” Toplantıları ve UND Bölge Ziyaretleri Başladı!

Şirketlerde görev ve sorumluluk almaya başlayan genç yöneticileri, ikinci ve üçüncü kuşak temsilcileri aynı çatı altında buluşturmak üzere kurulan GENÇ UND, sektörümüzdeki genç enerjiyi, yeni bakış açılarını ve dinamizmi çalışma gruplarımıza katmak ve şirketlerimizde sorumluluk alacak olan evlatlarımızı geleceğe hazırlamak amacıyla çalışmalarına başladı.

Genç UND’yi hayata geçirerek, “katılımcı ve şeffaf yönetim” anlayışı doğrultusunda sektöre yönelik çalışmalara aktif, katılımcı ve sorgulayıcı bakış açılarının kazandırılacağı inancıyla yola çıkan UND, ilk olarak Mersin, Hatay ve Gaziantep’li gençlerle bir araya geldi.

Yapılan toplantılarda, Genç UND Proje Koordinatörü Ayşegül Ketenci Genç UND’nin vizyonu, misyonu, hedefleri, proje kapsamında verilecek olan mesleki ve kişisel gelişim eğitimler, yapılması planlanan yurtiçi- yurtdışı gezileri ve örnek lider buluşmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genç UND katılımcıları, projeyle ilgili “Beklenti Anketi”ni doldurarak proje kapsamında yürütülecek çalışmaların planlanması ve eğitim tasarımına önemli katkılar sağladı.

UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, “Kurumsallaşma için Liderlik” eğitimi vererek, Genç UND’lilere zamanın ruhunu yakalayabilmek için değişimine uyum sağlamanın ve liderliğin önemini anlattı.

BÖLGE ÜYELERİNİN SORU VE TALEPLERİ CEVAPLANDIRILDI

UND Bölge Ziyaretleri kapsamında bölge üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda ise UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel tarafından, sektörün karşı karşıya olduğu Randevulu Sanal Sıra Sistemi (RSS), çeşitli ülkelerle ilgili belge alımında yaşanan sıkıntılar, Schengen Vizesi alınmasında yaşanan zorluklar, ulusal ve uluslararası konjonktürde yaşanan çok çeşitli problemlerle ilgili bilgilendirme yapıldı. UND’nin sektörün problemlerinin çözümüne yönelik yaptığı çalışmaların yanında Pandemi süresince UND’nin sektöre yönelik bilgilendirme ve destek sağlama hususlarındaki gayretlerini anlattı.

Mersin, Hatay ve Gaziantep’te gerçekleştirilen Genç UND Buluşmaları ve Bölge Üyelerine Yönelik Toplantılara ilgi ve katılım yoğun oldu.

Toplantılarımıza katılarak Derneğimiz çalışmalarına destek veren Bölge Üyelerimize ve Genç UND’lilere teşekkür ederiz.