Fransa: Belirli Bölgelerdeki Yaz Sürüş Kısıtlamalarının Kısmen Kaldırılması Hakkında - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /FRANSA: BELİRLİ BÖLGELERDEKİ YAZ SÜRÜŞ KISITLAMALARININ KISMEN KALDIRILMASI HAKKINDA
FRANSA: BELİRLİ BÖLGELERDEKİ YAZ SÜRÜŞ KISITLAMALARININ KISMEN KALDIRILMASI HAKKINDA
A+A-
Fransa: Belirli Bölgelerdeki Yaz Sürüş Kısıtlamalarının Kısmen Kaldırılması Hakkında

IRU’da yayımlanan duyuruya istinaden;

Fransa'da, kararname ile, toplam izin verilen ağırlığı 7,5 tondan fazla olan yük taşıyan araçlar için 6 Temmuz, 20 Temmuz, 27 Temmuz, 3 Ağustos, 10 Ağustos, 17 Ağustos ve 24 Ağustos 2024 Cumartesi günleri 7:00-19:00 saatleri arasında yaz sürüş kısıtlamaları uygulanacaktır.

Ancak, bu yıl deneme amaçlı, aşağıdaki bölgelerde 6 Temmuz ve 24 Ağustos 2024 Cumartesi günleri yaz sürüş kısıtlamaları uygulanmayacaktır:

6 Temmuz 2024 Tarihinde:

  • Bourgogne-Franche-Comté ve Grand Est bölgelerinde, Kuzey-Güney yönündeki (sırasıyla Lyon'a ve Beaune'a doğru) A6 ve A31 otoyolları hariç olmak üzere, bu araçlar için trafik yasağı devam etmektedir.
  • Hauts-de-France bölgesinde, Kuzey-Güney yönündeki A1 ve A16 otoyolları hariç (Paris'e doğru), bu araçlar için A29 otoyolu (A16 için güney bağlantısı) ile bağlantılarına kadar trafik yasağı devam etmektedir.

24 Ağustos 2024 Tarihinde:

  • Bourgogne-Franche-Comté ve Grand Est bölgelerinde, Güney-Kuzey yönündeki (sırasıyla Paris'e ve Lüksemburg sınırına doğru) A6 ve A31 otoyolları hariç olmak üzere, bu araçlar için trafik yasağı devam etmektedir.
  • Hauts-de-France bölgesinde, Güney-Kuzey yönündeki A1 ve A16 otoyolları hariç (sırasıyla Lille'e ve Belçika sınırına doğru), bu araçlar için A29 otoyolu (A16 için güney bağlantısı) ile bağlantılarına kadar trafik yasağı devam etmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.