Fransa/Belçika Çiftçi Gösterileri Yol Kapatma Eylemleri – Güncelleme - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /FRANSA/BELÇİKA ÇİFTÇİ GÖSTERİLERİ YOL KAPATMA EYLEMLERİ – GÜNCELLEME
FRANSA/BELÇİKA ÇİFTÇİ GÖSTERİLERİ YOL KAPATMA EYLEMLERİ – GÜNCELLEME
A+A-
Fransa/Belçika Çiftçi Gösterileri Yol Kapatma Eylemleri – Güncelleme

IRU’da yayımlanan duyuruya istinaden;

Fransa:

Eylemleri ve karayolu trafiği üzerindeki etkilerini takip etmek için gerçek zamanlı trafik haritasına Bison Fûté ve FNTR web sitesine başvurmanızı öneririz.

Belçika:

FEBETRA verilen linkte duruma ilişkin bir güncelleme yayımlamaktadır. Söz konusu temel tıkanıklıklara ilişkin gayri resmi tercümeler aşağıdaki gibidir:

Brüksel

Brüksel ve çevresindeki birçok yerde yollar kapalı veya çiftçiler tarafından filtre barajları kurulmuştur. Brüksel Zellik'te iç çevre yolunda sadece tek şerit açıktır. Gent'ten gelen E40'ta Ternat'tan gelen kuyruklar mevcuttur.

Doğu Flanders

Doğu Flanders’te Gent ve çevresinde kayda değer karışıklıklar yaşanmaktadır. Şehir çevre yolunda (R40), R40-Ijzerlaan-Kortrijksesesteenweg kavşağından R40-Maartelaarslaan-Groot-Brittanniëlaan kavşağına kadar ablukalar kuruldu.

Çiftçiler Doğu Flanders’teki birçok köy ve kasabadan eyalet başkentine doğru yola çıkmıştır. Buluşmalar diğerlerinin yanı sıra Lievegem, Lokeren ve Lochristi'deki N70 üzerinde gerçekleşecektir. Wetteren'de N9 ve N42 otoyollarının kesiştiği yerde, Oudenaarde'de N60 üzerinde ve Zevergem'deki ortak otoparkta buluşma noktaları da planlanmıştır. Ayrıca, Zelzate-Oost yakınındaki E34 üzerindeki Arcelor Mittal yakınındaki Cosmos kavşağı da tamamen kapalı durumdadır.

Limburg

Bu sabah erken saatlerde Limburglu çiftçiler Ham, Zwartberg (Genk) ve Hasselt'ten Lummen kavşağına doğru yola çıktılar. (Lummen'de E313 ile E314 arasındaki kavşak) Leuven ve Hollanda yönünde E314, Industrie Zolder-Lummen çıkışında Hasselt ve Antwerp yönünde E313 kapatılmıştır.

Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece çiftçiler Hollandalı meslektaşlarıyla beraber Maasmechelen'deki E314 üzerinden Hollanda'ya giden sınır geçişini de kapatacaktır. Toplamda 200'ü Hollandalı olmak üzere yaklaşık 600 traktör sınır kapısını kapatmak istemektedir.

Flemish Brabant

Halle yakınlarında şu yollar kapalı kalacaktır: Huizingen ve Beersel'e giden Brüksel dış çevre yolu ve Ittre'ye giden iç çevre yolu. Nijvelsesteenweg ile Brüksel'e giden E429 kavşağı da kapalı olacaktır.

Batı Flanders

Batı Flanders’te çiftçiler, Roeselare'deki E403 tali yol kompleksinde AZ Delta'da, Westwing Park'ta ve REO Veiling'de 36 saat sürecek büyük bir eylem planlamaktadır.

Diğer çiftçiler Veurne ve Nieuwpoort'tan E40 boyunca Oostduinkerke tali yol kompleksine doğru yola çıkacaklar. Şu anda Oostduinkerke yolu her iki yön için de kapalıdır.

Ayrıca, Bruges'ten Zeebrugge'ye giden N31 üzerinde ve Bruges ile Knokke arasındaki A11 üzerinde Bruges-Zeehaven çıkışlarında bariyerler bulunmaktadır.

Anvers

A12'de Bergen-op-Zoom'a doğru Zandvliet çıkışlarında bir bariyer bulunmaktadır. Ayrıca, çiftçiler Zandvliet ve Berendrecht kilitlerinde Scheldt'teki yolu kapatıyorlar.

Hainaut

E19, Brüksel'e doğru Houdeng'de ve Mons'a doğru Nivelles'de hala kapalıdır, her iki durumda da A54 üzerinden sapılmaktadır. N57'de Colruyt deposu engellenmiştir.

E19 Haut Ittre'de kapatılmıştır.

Üyelerimize önemle duyurulur.