Erenköy Gümrük Müdürlüğünde Yaşanan Araç Yoğunluğu Hakkında Bilgilendirme - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /ERENKÖY GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNDE YAŞANAN ARAÇ YOĞUNLUĞU HAKKINDA BİLGİLENDİRME
ERENKÖY GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNDE YAŞANAN ARAÇ YOĞUNLUĞU HAKKINDA BİLGİLENDİRME
A+A-
Erenköy Gümrük Müdürlüğünde Yaşanan Araç Yoğunluğu Hakkında Bilgilendirme

Erenköy Gümrük Müdürlüğünde yaşanan araç yoğunluğuna istinaden Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyu aşağıda üyelerimizin bilgilerine sunarız;

Devam eden Rusya-Ukrayna krizi ve Ramazan Bayramı tatili sebebiyle Erenköy Gümrük Müdürlüğü sahasında son günlerde artarak devam eden ve saha dışına da taşan araç yoğunluğu yaşanmaktadır.

Söz konusu araç yoğunluğunun giderilmesi amacıyla Erenköy Gümrük Müdürlüğü ve Erenköy Tasfiye İşletme Müdürlüğü personelimiz tam kadro ile özverili bir şekilde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Yaşanmakta olan araç yoğunluğu sebebiyle ithalat, ihracat, transit’e ilişkin mesai talepleri zaman mefhumu gözetilmeksizin karşılanmakta olup Erenköy Gümrük Sahasına gelen özellikle ihracat yükü taşıyan araçlara ilişkin gümrük belgelerinin, araç gümrük sahasına gelmeden önce hazır edilmesi sürecin hızlandırılması adına büyük önem arz etmektedir.

Erenköy Gümrük Müdürlüğünden gümrük hizmeti alan tüm paydaşlarımıza konuya ilişkin hassasiyet, anlayış ve sabırları için teşekkür ediyoruz.