Danimarka’da Park Sürelerinin Aşılması Nedeniyle Taşımacılarımızın Yaşadığı Sorunlar - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /DANİMARKA’DA PARK SÜRELERİNİN AŞILMASI NEDENİYLE TAŞIMACILARIMIZIN YAŞADIĞI SORUNLAR
DANİMARKA’DA PARK SÜRELERİNİN AŞILMASI NEDENİYLE TAŞIMACILARIMIZIN YAŞADIĞI SORUNLAR
A+A-
Danimarka’da Park Sürelerinin Aşılması Nedeniyle Taşımacılarımızın Yaşadığı Sorunlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Danimarka’da park sürelerinin aşılması nedeniyle taşımacılarımızın yaşadığı sorunlarla ilgili resmi yazıyı Derneğimizle paylaşmıştır.

Resmi yazıda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın daha önce Danimarka otoyollarındaki toplam 90 hizmet tesisinde kamyon ve tır park sürelerinin azami 25 saat olarak belirlendiği; söz konusu uygulamanın 1 Temmuz 2018’den itibaren yürürlüğe gireceği; park süresinin aşılması durumunda kesilen cezanın 510 DKK’ya, hizmet tesislerine giden bağlantı yollarında yasadışı park durumlarında kesilen cezanın ise 1.000 DKK’dan 3.000 DKK’ya yükseltileceği hususlarında gerekli bilgilendirmelerde bulunulduğu belirtilmektedir.

Yazıda devamla, yakın zamanda Danimarka yetkililerince taşıtlarımıza bu konuyla ilgili cezaların kesildiğine ilişkin bilgilerin Bakanlığa iletildiği belirtilmektedir. Taşımacılarımızın konuyla ilgili mağduriyet yaşamamaları için bahse konu bilgileri dikkate alarak taşıma operasyonlarını gerçekleştirmeleri önemle rica olunur.