Birleşik Krallık: Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonu Noel Döneminden Önce Etkinleştirilecektir - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /BİRLEŞİK KRALLIK: BROCK TRAFİK AKIŞ YÖNÜ DEĞİŞİMİ OPERASYONU NOEL DÖNEMİNDEN ÖNCE ETKİNLEŞTİRİLECEKTİR
BİRLEŞİK KRALLIK: BROCK TRAFİK AKIŞ YÖNÜ DEĞİŞİMİ OPERASYONU NOEL DÖNEMİNDEN ÖNCE ETKİNLEŞTİRİLECEKTİR
A+A-
Birleşik Krallık: Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonu Noel Döneminden Önce Etkinleştirilecektir

IRU’da yayımlanan duyuruya istinaden,

Kent'teki M20 otoyolu üzerindeki Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonunun, Noel dönemi öncesinde 12 Aralık Pazartesi gününden itibaren devreye alınacağı ve yüksek yolcu sayıları, Kent Direnç Forumu tarafından onaylanmıştır.

Karşı akış sisteminin güvenli konuşlandırılmasını sağlamak için M20 otoyolu aşağıdaki şekilde kapatılacaktır:

- 7 Aralık Çarşamba 21.00 ile 8 Aralık Perşembe 06.00 aralığında, 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi,

- 8 Aralık Perşembe 21.00 ile 9 Aralık Cuma 06.00 aralığında, 9 ve 8 kavşakları arasındaki M20 Londra bağlantısı,

- 9 Aralık Cuma 21.00 ile 10 Aralık Cumartesi 06.00 aralığında, 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi

- 11 Aralık Pazar 21.00 ile 12 Aralık Pazartesi 06.00 aralığında, 9 ve 8 numaralı kavşaklar arasındaki M20 Londra bağlantısı ve 7 ve 9 kavşakları arasındaki M20 kıyı şeridi,

M20 otoyolu gece boyunca kapalıyken, işaretlenmiş yönlendirme rotaları yerleştirilecektir.

M20 otoyolu 12 Aralık Pazartesi günü saat 06.00'da yeniden açıldığında, Brock Trafik Akış Yönü Değişimi Operasyonu uygulanmaya başlanacaktır. Tüm işaret ve sinyallerin takip edilmesi gerekmektedir.

Bariyer yerleştirildikten sonra, Dover Limanı'na veya Eurotunnel'a giden tüm ağır vasıtaların, M20 kavşak 8'deki Brock Operasyonuna katılmak için işaretleri takip etmeleri gerekmektedir.

Tabelalara uymayan ve Eurotunnel'a veya Dover Limanı'na giden başka bir rotayı kullanmaya çalışan AB'ye bağlı ağır vasıtalar 300 sterlin para cezası alma riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Ayrıca, kurallara uyulmaması halinde polis veya icra görevlileri tarafından sıranın arkasına gönderilerek zaman, yakıt ve maddi olarak ekstra maliyetler ortaya çıkacaktır. Bu durum, Brenley Köşesinde M2/A2'yi kullanarak M20'yi atlayarak geçmeye çalışanlar için geçerli olacaktır.

Kıyıya giden diğer tüm trafik - kıtaya giden yerel yük ve araba sürücüleri de dahil olmak üzere - işaretleri takip etmeli ve M20 Londra bağlantılı taşıt yolunda değişen trafik akış yönüne girmek için karşıya geçmelidir.

Eurotunnel ve Dover Limanı'nı kullanmayı planlayan herkesin seyahatlerini planlamaları ve yola çıkmadan önce seyahat operatörüne danışmaları tavsiye edilmektedir.

Ayrıca, yolculukları için daha fazla zaman ayırmaları ve gecikmelere karşı hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Bu nedenle bol miktarda yakıt, sıcak tutan giysiler ve yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçların bulunması gerekmektedir.

Basit araç kontrolleri, sürücülerin arızalardan kaçınmasına, güvenli bir yolculuk yapmasına, zamandan ve maddi açıdan tasarruf etmesine yardımcı olabilecektir. Daha fazla bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

Brock Operasyonu ve diğer seyahat tavsiyeleri hakkında daha fazla bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

Üyelerimize önemle duyurulur.