Birleşik Krallık: 13 ve 27 Kasım Tarihlerinde NES-ECS-EMCS Sistemlerinde Kesinti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /BİRLEŞİK KRALLIK: 13 VE 27 KASIM TARİHLERİNDE NES-ECS-EMCS SİSTEMLERİNDE KESİNTİ
BİRLEŞİK KRALLIK: 13 VE 27 KASIM TARİHLERİNDE NES-ECS-EMCS SİSTEMLERİNDE KESİNTİ
A+A-
Birleşik Krallık: 13 ve 27 Kasım Tarihlerinde NES-ECS-EMCS Sistemlerinde Kesinti

Birleşik Krallık Gümrükleri (HMRC), Ulusal İhracat Sistemi (NES) WEB Kanalı, İhracat Kontrol Sistemi (ECS) ve Tüketim Hareketi ve Kontrol Sistemi (EMCS) üzerinde planlı sistem bakımı için yaklaşan sistem kesintileri hakkında bilgilendirmede bulunmuştur.


1) Planlı bakım nedeniyle kullanıcılar, 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 8:00-17:00 aralığında Ulusal İhracat Sistemi (NES) Web kanalına erişemeyecektir.
Kullanıcıların, NES gönderimlerini planlı bakım saatlerinden önce gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
NES XML, kanala kayıtlı olanlar için kullanıma açık olacaktır. NES GOV.UK Hizmet Kullanılabilirliği ve Sorunlar sayfası bunu yansıtacak şekilde güncellenmiştir.


2) Planlı bakım nedeniyle, ECS sistemi 27 Kasım 2022 Pazar günü 08:00 - 22:00 saatleri arasında kullanılamayacaktır.
Yapılacak işlemlerin, planlanan aksama süresinden önce yapılması tavsiye edilmektedir. Ek olarak, aksama süresi boyunca gerçekleştirilen tüm işlemler, bakımın tamamlanmasının ardından sırayla işleme alınacaktır.


3) Planlı temel bakım nedeniyle EMCS hizmeti 27 Kasım 2022 Pazar günü 08:00 ve 18:30 saatleri arasında kullanılamayacaktır.
Bu planlı aksama süresi boyunca sevkiyatı yapılacak tüm gönderiler için, kullanıcı mümkünse eAD hareketini EMCS'ye önceden göndermeleri gerekmektedir.


Üyelerimize önemle duyurulur.