Araç Muayene İşlemleriyle İlgili TÜVTÜRK’ten Önemli Bilgilendirme - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /ARAÇ MUAYENE İŞLEMLERİYLE İLGİLİ TÜVTÜRK’TEN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
ARAÇ MUAYENE İŞLEMLERİYLE İLGİLİ TÜVTÜRK’TEN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
A+A-
Araç Muayene İşlemleriyle İlgili TÜVTÜRK’ten Önemli Bilgilendirme

Bilindiği üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelere istinaden, Covid-19 salgını nedeniyle araç muayenelerine ilişkin çeşitli hususlar geçtiğimiz aydan itibaren yürürlüğe girmiştir (Genelgeye ulaşmak için tıklayınız).

Yapılan düzenlemeler kapsamında, yalnızca 3 Nisan 2020 tarihinden 3 Temmuz 2020 (saat 23:59) tarihine kadar olan sürede muayenesi dolan taşıtların 17 Ağustos 2020 (saat 23:59) tarihine kadar muayenesinin yaptırılması halinde gecikme bedelinin alınmaması kararlaştırılmıştır.

Muayene tarihi 3 Nisan – 3 Temmuz arasında bulunan araçlar için tanınmış olan sürede, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle araç sahiplerinin imkanları dahilinde muayenelerini ertelemeden gerçekleştirmeleri önem arz etmektedir.

Bu itibarla, TÜVTÜRK tarafından, üyelerimizin trafikteki güvenliği açısından araç muayenelerini Türkiye genelindeki tüm istasyonlarından yaptırabileceklerini hatırlatmak üzere Derneğimize iletmiş olduğu bilgilendirme önemle dikkatinize sunulur.

Araç Muayene İşlemleriyle ilgili TÜVTÜRK’ten İletilen Bilgilendirmeye Ulaşmak için Lütfen Tıklayınız.