Almanya Lüdenscheid Bölgesinde Transit Geçiş Yasaklanmıştır - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
 • ANASAYFA
 • /ÖNEMLİ DUYURULAR
 • /ALMANYA LÜDENSCHEİD BÖLGESİNDE TRANSİT GEÇİŞ YASAKLANMIŞTIR
ALMANYA LÜDENSCHEİD BÖLGESİNDE TRANSİT GEÇİŞ YASAKLANMIŞTIR
A+A-
Almanya Lüdenscheid Bölgesinde Transit Geçiş Yasaklanmıştır

IRU’da yayımlanan duyuruya istinaden,

10 Haziran 2023 itibarıyla, Almanya'nın Lüdenscheid şehrinde, yalnızca transit trafik için kasabadan geçen kamyonlara (3,5 ton MPW'den fazla) genel bir yasak getirilecektir. Bu yasak, Brügge'deki B54 (Volmestraße) üzerinde yer alan yerel erişim yolu için de geçerli olacaktır.

Yasağın nedeni:

Aralık 2021'in başından bu yana, Lüdenscheid yakınlarındaki Alman otoyolu A45, Rahmede viyadüğünün tehlikeli durumu nedeniyle tüm trafiğe tamamen kapatılmıştır. A45, bölgeler üstü ağır yük trafiğinin geniş alan yollarını kullanılması tavsiyesi ile Lüdenscheid üzerinden yeniden yönlendirilmektedir. Ne yazık ki, bu tavsiyeye rağmen ağır yük taşımacılığı kasaba üzerinden devam etmiş ve bu da 18 aydan fazla bir süredir çevre yolu üzerinde ve bölge sakinleri için yüksek düzeyde rahatsızlığa neden olmuştur.

Özel İzin Gerektirmeyen Muafiyetler

Kamyonlar, belediye alanı içinde bir yükleme veya boşaltma noktası olması durumunda özel izin olmaksızın Lüdenscheid'den geçmeye devam edebilirler. Ayrıca, nakliye operasyonunun yükleme noktası ile boşaltma noktalarından en az birinin arasındaki mesafe kuş uçuşu 75 km'den az ise, Lüdenscheid bölgesinden geçiş için özel izne gerek olmayacaktır.

Özel İzin Gerektiren Muafiyetler

Aşağıdaki durumlarda özel izinler talep edilebilir:

1. Yükleme veya boşaltma noktası aşağıdaki komşu topluluklardan birinde bulunuyor ve taşıma mesafesi 75 km'den fazla ise,

 • Altena
 • Halver
 • Herscheid
 • Kierspe
 • Meinerzhagen
 • Nachrodt-Wiblingwerde
 • Schalksmühle
 • Werdohl

2. Acil durumlarda çabuk bozulan malların ikmalini, gemilerin zamanında yüklenmesini/boşaltılmasını sağlamak veya kamu tesislerinin bakımını sağlamak amacıyla.

3. Yerel koşullar nedeniyle, federal veya eyalet otoyolları üzerinden alternatif rotanın veya operasyonel süreç için diğer otoyollarda herhangi bir zorluk çıkması durumunda veya trafik nedenlerinden kaynaklı alternatif rotanın kullanılması durumunda başvuru esnasında gerekçelendirmeler detaylı bir şekilde beyan edilmelidir. Ekonomik ve rekabetçi gerekçeler tek başına muafiyet nedeni olarak değerlendirilmemektedir.

Özel izin başvurularının ekte yer alan form doldurularak ausnahmen.stvo@luedenscheid.de adresine yapılması gerekmektedir. Muafiyet için tüm gerekliliklerin karşılanması halinde, Lüdenscheid şehri talep edilen muafiyeti başvuru sahibine çevrim içi olarak verecektir. Mühürlü orijinal belge akabinde posta ile iletilecektir.

Önemli: Özel izinler, yalnızca gerekliliklerin karşılandığını gösteren ilgili nakliye belgeleriyle birlikte geçerlidir. Almanya'da benzersiz olan bu durumla ilgili deneyim kazanmak için, muafiyetlerin geçerliliği başlangıçta 31 Aralık 2023 tarihine kadar sınırlandırılacaktır. Karayolu trafik önlemleri ücret tarifesine göre 100 Euro'luk sabit bir idari ücret alınacaktır.

Üyelerimize önemle duyurulur.