Almanya’da Alınan Yeni Korona Virüs Önlemleri Sınırda Uzun Kuyruklara Sebep Oldu - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /ALMANYA’DA ALINAN YENİ KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ SINIRDA UZUN KUYRUKLARA SEBEP OLDU
ALMANYA’DA ALINAN YENİ KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ SINIRDA UZUN KUYRUKLARA SEBEP OLDU
A+A-

Bilindiği üzere, Federal Alman Hükümeti 12.02.20201 tarihinde Çekya, Slovakya ve Avusturya’nın Tirol Eyaletini korona virüs varyantı görülen bölgeler kategorisine almış ve 14.01.2021 tarihi itibarıyla sınır geçişlerinde sürücülerden en fazla 48 saat öncesinden alınmış negatif covid testi talep etmeye başlamış idi. (Bkz: DİKKAT: Almanya’da Korona Virüs Önlemlerinde Önemli Güncelleme)

Alınan önlemler uluslararası karayolu taşımacılığını kısa zamanda ciddi şekilde etkilemeye başlamış olup; 15.02.2021 Pazartesi sabahı itibarıyla Prague-Desden otoyolunda kilometrelerce kuyruğun yanı sıra Nuremberg E50/D5 yönünde 20 kmyi aşan bir tır kuyruğu meydana gelmiştir. Diğer taraftan, İtalya-Avusturya/Tirol sınırında da yoğun kuyruk ve beklemelerin yaşandığı haberleri basına yansımaktadır.

Şimdiden aksamalara sebep olan yeni uygulamalar Çekya ve Avusturya otoritelerinin tepkisini çekmekte ve tedarik zincirinde kopukluk meydana getireceği beklenmektedir.

15.02.2021 tarihinde Prague-Dresden otoyolunda ve İtalya/Avusturya sınırında oluşan kuyruktaki görüntüler aşağıdaki gibidir: