31 Ocak 2023 DEİK - Türkiye-Portekiz İş ve Yatırım Semineri - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /31 OCAK 2023 DEİK - TÜRKİYE-PORTEKİZ İŞ VE YATIRIM SEMİNERİ
31 OCAK 2023 DEİK - TÜRKİYE-PORTEKİZ İŞ VE YATIRIM SEMİNERİ
A+A-
31 Ocak 2023 DEİK - Türkiye-Portekiz İş ve Yatırım Semineri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından Derneğimize iletilen bilgilendirmeye istinaden,

Türkiye-Portekiz İş Konseyi ve Portekiz Yatırım ve Dış Ticaret Ajansı (AICEP) işbirliğinde 31 Ocak 2023 Salı günü DEİK Skyland ofisinde Türkiye-Portekiz İş ve Yatırım Semineri düzenlenecektir. Toplantı kapsamında Portekiz’in iş ve yatırım ortamı, üçüncü ülkelerde ne gibi iş birliği fırsatları olabileceği ve dijital teknolojiler alanındaki son gelişmeler ile firmalarımız için barındırdığı fırsatlar konuşulacaktır. Toplantı bitiminde ikili iş görüşmeleri yapılacak olup toplantıya katılacak Portekizli firmaların listesi ve detaylı program bilahare paylaşılacaktır.

Portekiz son dönemde yenilenebilir enerji, ilaç sanayi, bilgi teknolojileri, turizm, inşaat, gemi inşa sanayi, elektronik aksam üretimi, elektrikli araba üretimi, otomotiv yan sanayi ve plastik kalıp üretimi, tekstil-konfeksiyon, gıda, kimya sanayi, optik aletler ve gayrimenkul sektörleri (gayrimenkul alımı yoluyla vatandaşlık-oturum izni konusu) geniş iş birliği imkanları sunmaktadır. Portekiz ayrıca son yıllarda artan bir ivme ile yeni girişimlerin, startup ve risk sermayesi fonlarının odak noktası haline gelmiş, kısa sürede startup alanında Avrupa’nın en çekici ülkesi olmuştur.

Portekiz, başta Latin Amerika olmak üzere üçüncü ülkelerdeki faaliyetlerin geliştirilmesi açısından da önem taşımaktadır. Halen Portekizce konuşulan ülkelerde (Brezilya, Angola, Cape-Verde, Mozambik, Gine-Bissau, Doğu Timor, Sao Tome ve Principe) Portekiz etkili bir ticari güç ve bir geçiş kapısıdır. Portekiz ayrıca, Avrupa’yı, ABD ve Afrika’ya bağlayan uç liman ve lojistik üs olma özelliği taşımaktadır.

Söz konusu Türkiye-Portekiz İş ve Yatırım Seminerine katılımcı bedeli DEİK üyesi firmalar için 300 TL, DEİK üyesi olmayan firmalar için 500 TL’dir. Söz konusu etkinlikte sponsor olarak yer almak isteyen katılımcılar için sponsorluk dosyası ekte bilgi ve görüşlerinize sunulmuştur. Toplantıya katılacak firmaların link üzerinden kayıt yapmaları rica olunur.

Taslak Program


10:30 Açış Konuşmaları
10:40 Türkiye ve Portekiz İş ve Yatırım Ortamı Sunumu
11:20 Dijital Teknoloji Alanında İşbirliği Fırsatları Paneli
12:00 Başarı Hikayeleri
12:30 Kapanış Konuşmaları
12:40 Network Kokteyli

Kayıt Linki:
https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1533/19457

Detaylı Bilgi: Nil Sarıtepe
Email: nsaritepe@deik.org.tr
Tel: 0212 339 5020