27 – 29 Mayıs 2020 Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi Katılım Formu - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
  • ANASAYFA
  • /ÖNEMLİ DUYURULAR
  • /27 – 29 MAYIS 2020 ULUSLARARASI ULAŞTIRMA FORUMU (ITF) ZİRVESİ KATILIM FORMU
27 – 29 MAYIS 2020 ULUSLARARASI ULAŞTIRMA FORUMU (ITF) ZİRVESİ KATILIM FORMU
A+A-
27 – 29 Mayıs 2020 Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi Katılım Formu

Bilindiği üzere, İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bünyesinde yer alan Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF), küresel ölçekte üyeleri bulunan hükümetler arası bir örgüttür. ITF, küresel ulaştırma politikalarına yön vermekte, aynı zamanda ulaştırma sektörüne ilişkin bir düşünce kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

ITF tarafından her yıl Almanya'nın Leipzig şehrinde ulaştırma bakanlarını bir araya getiren geniş katılımlı bir Zirve düzenlenmektedir. Bu yıl 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülen Zirveye, Sayın Bakanımız da davet edilmiştir. Bu seferki teması "Sürdürülebilir Kalkınma için Ulaştırmada İnovasyon" olan ve 40'tan fazla Bakanın ve Bakan Yardımcısının iştirakinin muhtemel olduğu Zirveye, çok sayıda özel sektör temsilcisinin de katılması beklenmekte olup, zirveye ilişkin taslak gündeme ulaşmak için lütfen tıklayınız.

ITF yapılanmasında, üye ülkelerin özel sektör temsilcilerinin yer aldığı bir Kurumsal Ortaklık Kurulu (Corporate Partnership Board) yer almaktadır. Söz konusu kurul üyesi şirketlerin isim ve faaliyet alanlarını içerir listeye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Listenin incelenmesinden, Kurumsal Ortaklık Kurulu Üyelerinin çoğunluğunun ulaştırma alanında faaliyet gösteren şirketler olduğu görülmektedir. Bu şirketler, ITF'i desteklemekte ve ITF'in faaliyetlerini aktif olarak takip etmektedir. ITF faaliyetleri kapsamında şirketler; somut projelere katılabilmekte, işbirlikleri ve yeni bağlantılar kurabilmektedir. Keza bu şirketler, Zirvede küresel ulaştırma politikalarını yakından takip etme ve politikacılarla birlikte çalışma imkânı bulmakta, ortak politika oturumlarına katılmaktadır.

Üyelik için şirketlerden üç yıllık taahhüt ve Kurumsal Ortaklık Kurulu tarafından başlatılan farklı projeleri finanse etmek üzere kullanılan bir üyelik ücreti alınmaktadır. Şirket temsilcilerinin iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmaları istenmektedir. Bu şirketler arasında bir Türk firmasının da yer almasının, Türk özel sektörünün görünürlüğünün artırılmasında faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına iletilmek üzere zirveye katılmak isteyen özel sektör temsilcileriyle ve/veya Kurumsal Ortaklık Kurulunda yer almaya istekli olan üye firmalarımızın aşağıdaki online formu doldurması rica olunur.

https://www.itf-oecd.org/itf-2020-summit-transport-innovation-sustainable-development