Takograf Cezalarına Dair Aklınıza Takılan Her Konuyu Bizimle Paylaşır mısınız?

03.12.2019

Değerli Üyemiz, bilindiği üzere özellikle yurtdışı taşımalarında takograf kullanım hataları ve sürüş dinlenme süre aşımları sebebiyle çok yüksek cezalar ödenmektedir. Alınan önlemler ve uyarıların yetersiz kaldığı gerçeğinden hareketle, UND Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği Takograf konusunda çok ciddi çalışmaları bulunan Sayın Bilal Yeşil’den Danışmanlık hizmeti alınmasına ve Anadolu’da faaliyet gösteren üyelerimize ücretsiz eğitim hizmeti verilmesine başlanmıştır.
 
“Takograf Danışmanımızla UND Merkez’de Özel Olarak Görüşebilirsiniz”
 
Bu kapsamda, 11 Aralık 2019 Çarşamba gününden itibaren her 15 günde bir Çarşamba günleri Sayın Bilal Yeşil ile UND Dernek Merkezde bir araya gelebilir ve yaşadığınız sorunları özel olarak görüşebilirsiniz.
 
Bunun yanında, sorunun gerçek kök nedenine ulaşarak ulusal ve uluslararası alanda çözüm yolları aramamızın yanında, sorunu kaynağında daha çıkmadan çözebilmek, çıkmasını engelleyemiyorsak en aza inidirmek amacıyla “Takograf Kullanımı ve AETR Konvansiyonu El Broşürü” hazırlanacaktır. Broşürün üyelerimizin ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilmesi için, sizlerin ne tür sorulara cevap aradığınızı ve ne tür sorunlar yaşadığınızı bilmemiz büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla, aşağıdaki hususlara açık ve net bir şekilde cevap vermenizi rica ederiz.
 
 
“El Broşürü İçin Cevaplanması Rica edilen Sorular”
 
  1. Takograf kullanımıyla ilgili ne tür yaptırımlara maruz kaldınız?
  2. Uygulanan yaptırımlar; nerede, ne zaman, gerekçesi ve kaç para ceza ödediniz? Yaptırımla ilgili ispat evrakları (belgeler) nelerdir? Derneğinizle paylaşır mısınız?
  3. Takograf konusunda cevap aradığınız  her türlü soruyu lütfen anlamlı veya anlamsız diye tereddüt etmeden en yalın ve açık bir şekilde bize sorar mısınız? Sorularınız bizim için o kadar önemli ki, hem broşürün hazırlanması hem de yaşanan sorunların bir daha yaşanmaması veya en aza inmesini sağlayacaksınız. Dolayısıyla aklınıza gelen her türlü soruyu lütfen bizimle paylaşın.
  4. Kalibrasyon ayarları ve muayenelerle ilgili ceza yiyen firmaların tekrar tekrar ceza yememesi için en son yaptırmış olduğunuz 10 takograf muayenesi ile ilgili muayene belgesini ve takograf teknik bilgi çıktısının fotokopisini bize göndermenizi
 
Bahse konu sorularınızı ve ispat evraklarınızı
muammer.unlu@und.org.tr adresli e-maile gönderebilirsiniz.
 
 
UND  Takograf Çalışma Grubu kurulmuş (28.11.2019) olup, takograf konusundaki sorunları araştırarak, çözüme kavuşturulması için çalışmalar yapacaktır. Takograf Çalışma Grubuna şahsınız veya görevlendireceğiniz bir personeliniz vasıtasıyla destek verebilirsiniz.