Gürcistan, Azerbaycan ve Karadeniz Bölge Çalışma Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi

01.11.2019

Gürcistan, Azerbaycan ve Karadeniz Bölge Çalışma Grubu Toplantısı 31 Ekim 2019 tarihinde Trabzon'da gerçekleştirildi.

Toplantıda; Gürcistan'a transit geçen araçların taşıdığı eşyalara uygulanan tam tespit kontrolleri, sınır noktalarında yakıt deposu kontrolleri ve cezaları, sıralı parklardaki usulsüzlükler ve suistimaller, Türk araçlarına uygulanan zorunlu trafik sigortasının Gürcü plakalı araçlarda isteğe bağlı olması nedeniyle oluşan kazalarda yaşanılan sorunlar, Azerbaycan’la ilgili olarak ise; ADR statüsüne sokulan eşyalardan alınan ücretler, Geçiş belgesi kotalarının yetersizliği, Türk plakalı araç sahiplerinin Azerbaycan taşımalarında ödediği haksız bedellerle Azeri plakalı araç sahiplerine göre daha maliyetli hale getirilmeleri konuları görüşüldü. 

Toplantıda ayrıca Strateji ve İş Geliştirme Başkanı N. Fatih Şener “Kurumsal rekabette liderlik” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıya, UND Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Özer (Özer) ve Alişan E. Topaloğlu (Başoba), UND Üyeleri; Salim Uzun (Uzunoğlu), Sabit Şabanoğlu (Livane), İsa Çağlayan (Çağlayan 61), Şükrü Aydemir (Aydemirler), Haşim Çavdar (Çavdaroğlu 61), Serdar Yılmaz (Dörtel), Hayati Ediz (Koçtur), Akın Pektaş (Pektaş), Aslan Akbıyık (Akbıyıklar), UND adına ise Strateji ve İş Geliştirme Başkanı N. Fatih Şener, İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve Bölge Temsilcisi Hakan Demircan katılım gösterdiler.