İstanbul, U-ETDS Bilgilendirme Semineri 9 Kasım 2019 Tarihinde Yapılacak

31.10.2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi ile Sayısal Takograf Veri Analizi projelerinin tanıtım ve bilgilendirme semineri, İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 9 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde uluslararası taşıma yetki belgesine sahip firmaların, faaliyetlerine ilişkin bilgileri Bakanlıkça oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri konusunda zorunluluklar bulunduğu, anılan zorunluluğun 31.12.2019 tarihinden itibaren başlayacağı bildirilmiştir.
 
Yetki belgesi sahipleri, sayısal takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren üçer aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu veriyi ayda bir defa Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine göndermelerinin zorunlu bulunduğu, söz konusu zorunluluğun, 01.01.2020 tarihinden itibaren başlayacağı bildirilmiştir.

Söz konusu yükümlülüklerle ilgili olarak;  firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamalarını teminen, Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin koordinasyonunda, İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca U-ETDS bilgilendirme semineri düzenlenecektir.

9 Kasım 2019 Cumartesi günü 10.00- 13.00 saatleri arasında Bakanlık yetkililerinin katılımı ile Cemile Sultan Korusu, Koru Restoran’da düzenlenecek olan seminere tüm nakliyecilerimiz davetlidir.

Tarih: 9 Kasım 2019 Cumartesi / 10.00-13.00
Yer: Cemile Sultan Korusu/ Koru Restoran
Adres:  Kandilli Mah. Ömürtepe Yokuşu Sok. No:6 Üsküdar/ İstanbul

Ulaşım: https://goo.gl/maps/gVicNXY6efapY55T6