UND'den İtalya İzmir Konsolosluğuna Ziyaret

15.08.2019

Son dönemde iki ülke arasındaki karayolu taşımacılığına ilişkin yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi ve Schengen vize teminlerinde bölgede yaşanan sorunların dile getirilmesi adına 9 Ağustos 2019 tarihinde Derneğimiz heyeti ile İtalya İzmir Konsolosu  ve Vize Şefi İtalya İzmir Konsolosluğunda bir araya geldi.
 
Toplantıda öncelikle, son dönemde sürücü vize başvurularına ilişkin Derneğimizin Büyükelçilikler ve Konsolosluklar ile Bakanlıklar nezdinde gerçekleştirdiği girişimlerden ve gelişmelerden bahsedilmiştir. Ardından, Türkiye’den İtalya’a veya İtalya üzeri gerçekleştirilen taşımalarda karşı karşıya kaldığımız zorluklar ve çözüm önerileri sunulmuştur.
 
Dostane ve samimi bir atmosferde geçen toplantı sonucunda uygulamaya alınacak olası iyileştirmeler Derneğimiz üyeleri ile paylaşılacaktır. Schengen vize alımlarında yaşanan sorunlara ilişkin Derneğimiz girişimleri Dışişleri Bakanlığımızın desteği ile birlikte sürdürülmeye devam etmektedir.
 
Toplantı sonunda, İtalya İzmir Konsolosuna yeni görevinde başarılar dilenmiş ve heyetler ikili işbirliklerine verdiği önemi tekrar vurgulamışlardır.
 
Görüşmeye Derneğimiz adına UND İcra Kurulu Başkanı Alper ÖZEL ve İcra Kurulu Üyesi Kadir ÇİRKİN katılım göstermiştir.