Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu SAMBO Federasyonu Yetkililerini Ağırladı

12.06.2015Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubumuz, Fahri Başkanlığını Sayın Vladimir Putin’in yaptığı ve Rusya’da icat edilen  Milli Dövüş Sporu Sambo temsilcilerini Derneğimizde ağırladı.
 
Sambo sporunun değerli temsilcileri arasında 1991 yılı Rusya Sambo Şampiyonu ve Türkiye Federasyonu Sambo Başkanı Sayın Gadir Mammadov, 2015 Bakü Avrupa Oyunlarında ülkemizi temsil edecek olan Yahya Karataş gibi önemli isimler bulunmakta idi.
 
Samsun’da Sambo turnuvasının düzenlenmesi, Karadeniz Ekonomik İşbirliği ve BSEC-URTA çerçevesinde Sambo sporuna nasıl destek verileceği gibi önemli konuların tartışıldığı çalışma grubumuzda Çalışma Grubumuz Sambo sporunun yaygınlaştırılması ve Türkiye’de tanınması için destek kararı aldı.
 
Toplantı sonunda sporcularımız Yahya Karataş ve Mirza Asimov Çalışma Grubumuza samboyu tanıtan bir gösteri sergiledi.
 
Çalışma Grubumuz konuklarımızın ardından devam ettiği gündem kapsamında Kazakistan Kara Ulaştırması Karma Komisyon (KUKK) Toplantısı stratejilerini belirledi, Rusya KUKK ve Çin KUKK toplantısı sonuçları değerlendirildi.
 
Özellikle Rusya’ya arttan gıda taşımalarının Rus ithalatçılara ulaşamamasına sebep olan düşük Rus kotası, Haziran ayı için açılan 750 Rus geçiş belgesinin 8 Haziran 2015 tarihinde bitmesi sebebiyle ihracatçımızın, taşımacımızın ve Rus ithalatçılarının yaşadığı mağduriyetin üst düzeye çıktığı hususu görüşüldü.
 
Çalışma Grubumuza katılım sağlayan Sambo Sporu temsilcileri Sn. Gadir Mammadov, Sn. Mustafa Ercan, Sn. Ali Ulutürk, Sporcularımız Sn. Yahya Karataş ve Sn. Mirza Azimov’a sektörümüz ve derneğimiz adına başarılar diler, çalışma grubu başkanımız Sn. Nilşah Alptekin(Yardımcılar), başkan yardımcılarımız Sn. Naim Kakırman(Kayra) ve Sn. Kadir Kuş (Özkuş) başta olmak üzere, Genel Sekreterimiz Sn. Nagihan Soylu(UNO), Sn. Cihan Sünel (Logitrans), Sn. Hüseyin Sandıkçı (Karadeniz), Sn.Oğuzhan Özben (Greeneks), Sn. Salim Hallaçoğlu’na (Salim) teşeklürlerimizi sunarız


 
 

Alpdoğan Kahraman
 


 
 

Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu SAMBO Federasyonu Yetkililerini Ağırladı - http://goo.gl/0SRWCE

 

Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Başkanı Nilşah Alptekin SAMBO Federasyonu Yetkililerine Plaketlerini verirken;