Rusya, Kazakistan ve BDT Çalışma Grubu Samsun-Novorossiysk Ro-Ro Hattını ve Bölgedeki Diğer Gelişmeleri Görüşmek Üzere Bir Araya Geldi!

21.03.2014Rusya, Kazakistan ve BDT ülkeleri Çalışma Grubu Mart ayı toplantısını 19.03.2014 tarihinde gerçekleştirdi.
 
Gündemleri Ukrayna’da yaşanan gelişmeler ve Geçiş Belgeleri Dağıtım Esasları toplantısına iletilecek Çalışma Grubu görüşlerinin oluşturulması olan toplantıda, özellikle Ukrayna’da yaşanan mevcut gelişmeler ışığında
 
Alternatif güzergâhlar üzerine fikir alışverişinde bulunularak, yol haritaları belirlendi.
 
Çalışma Grubumuza ayrıca mevcut Samsun ve Novorossiysk limanları arasında faaliyet gösteren Paradise Cruise & Ferry şirketinin Türkiye genel acentası olan TC Lojistik temsilcileri Necati Ali Efeoğlu ve Yıldıray Atsak konuk olarak katıldı.
 
Üyelerimiz söz konusu hattan beklentilerini, limanda yaşanacak sorunları ve ilgili Rus gümrüğünde olası beklemelerin ihracatımıza ve taşımalarımıza oluşabilecek olumsuz yönde etkileri hususundaki tespitleri şirket temsilcilerine direkt aktarmıştır. Söz konusu tespitlerin ilgili Rus Makamlarına Rus gemi şirketi tarafından en kısa sürede aktarılacağı hususunda TC Lojistik tarafından bilgi verilmiştir.
 
Çalışma Grubu Başkanı Serkan Başbilen (SUPET) ve Başkan Yardımcısı Nilşah Alptekin (Yardımcılar) idaresinde gerçekleştirilen toplantıya Mehmet Küçükzeyrek(Nalçacılar), Salim Hallaçoğlu(Salim), Oğuzhan Özben(Greeneks), Ufuk Cengizoğlu(Asil), Emre Ersoy(Çağlar Transport), İbrahim Yetkin(Transçağ), Orhan İşçi(Hasanoğulları), Sevim Soylu(UNO), Doğan Saygılı(ATC/M&M), UND İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman katılım sağlamıştır.

Rusya-Kazakistan-BDT Ülkeleri Çalışma Grubu
Uluslararası Nakliyeciler Derneği - Çalışma Grubu Dosyası
Konu Sorumlusu ve İletişim Bilgileri:

Alpdoğan Kahraman
0212 359 26 00 - 311 /