Vize Hizmeti - Uluslararası Nakliyeciler Derneği
Kapıkule (TR)
04.12.2021
İHRACAT
1 KM
İTHALAT
9 KM
TIR PARKI
2612 ARAÇ
AKARYAKIT
8.331 TL
Hamzabeyli (TR)
04.12.2021
İHRACAT
22 KM
İTHALAT
1 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
7.700 TL
Ipsala (TR)
04.12.2021
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
1 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
AKARYAKIT
7.972 TL
Gürbulak (TR)
04.12.2021
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
340 ARAÇ
AKARYAKIT
-0 TL
Habur (TR)
04.12.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
3131 ARAÇ
Sarp (TR)
04.12.2021
İHRACAT
2 KM
İTHALAT
12 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Maribor (SLO)
04.12.2021
İHRACAT
0 KM
İTHALAT
0 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Kalotina (BG)
04.12.2021
İHRACAT
14 KM
İTHALAT
10 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
Batrovci (SRB)
04.12.2021
İHRACAT
10 KM
İTHALAT
10 KM
TIR PARKI
0 ARAÇ
  • ANASAYFA
  • /HİZMETLERİMİZ
  • /VİZE HİZMETİ
VİZE HİZMETİ

Bilindiği üzere Derneğimiz, uzun bir süredir başta Schengen vizeleri olmak üzere sektörümüzde çalışan profesyonel TIR sürücülerinin vize süreçlerinin kolaylaştırılması ve uzun süreli vize temini için yoğun çaba sarf etmektedir. Özellikle 2019 yılından itibaren daha belirgin şekilde karşı karşıya kaldığımız vize başvurularına verilen “ret” kararların olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesi ve sektörümüz faaliyetlerinin daha net olarak ifade edilebilmesini teminen ülkemizdeki neredeyse tüm Avrupa ülkeleri Büyükelçilik ve Konsoloslukları ziyaret edilmiş; sektörümüzün iş yapış modelleri ve sürücülerin mesleklerini icra edebilmek için vize süreçlerinin kolaylaştırılmasının gerekliliği anlatılmıştır. 

Tüm bu süreçte Dışişleri Bakanlığımız ile ortak çalışmalar yürütülmüş ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran’ın destekleri ile UND ile Dışişleri Bakanlığı arasında Schengen Sürücü Çalışma Grubu kurulmuştur. Çalışma grubu etkin şekilde toplantılarını gerçekleştirmiş, sektörün Schengen Vize sorunlarının tamamı bu çalışma grubunda değerlendirilmiştir. Anılan Çalışma grubunun çıktılarından birisi de; “Dışişleri Bakanlığı – AB Ülkeleri Büyükelçilik ve Konsoloslukları ile UND’nin” katılım sağladığı Sürücü Vize Toplantısının gerçekleştirilmesi olmuştur. Bahse konu toplantıda da, tüm ülkelerin temsilcilerine sürücü vizelerinin temininde yaşanan sorunlar vaka bazında aktarılmıştır.

Vize sorunlarının çözümü için UND tarafından başlatılan ikinci bir çalışma ise; ülkemizdeki Avrupa ülkelerine aracı kurum hizmeti veren şirketlerle işbirliği süreçlerinin geliştirilmesi olmuştur. UND, bu amaçla yaptığı çalışmalarında öncelikle Dışişleri Bakanlığımızın da anlaşmalı vize kurumu olan GATEWAY ve Stratejik Partneri VFS Global ile anlaşma imzalamıştır. Bu kapsamda, Derneğimiz tarafından yapılan basın duyurusunda da belirtildiği üzere hedefimiz; “UND’nin bir filtre görevi ile başvuru evrakını kontrol etmesi, başvurunun UND tarafından GATEWAY’e teslim edilmesi ve söz konusu başvuruların ilgili Konsolosluklara “UND Başvuruları” olarak teslim edilmesi aşamaları ile vize başvuru sürecinin daha planlı yürütülmesidir.”

Bu itibarla, Derneğimiz tarafından Üyelerimize verilecek vize hizmetlerinin, tecrübeli ve seçilmiş bir kadro ile yürütülebilmesi, sürücüler için yapılacak başvurularda vize evraklarının kontrolü ve eksikliklerin başvuru öncesinde tamamlanması ve UND’nin vize şirketi kanalıyla yapılacak vize başvurularına “UND Referans Yazısı“ eklenmesi hususlarına azami hassasiyet gösterilecek olup; üyelerimizin vize süreçlerinin titizlikle yürütülmesi hedeflenmektedir.

Yeni kurulan ASC Vize Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; UND’nin etik kuralları, kalite politikalarına ve misyonuna uygun olarak ülkemizdeki yabancı ülke misyonlarına vize hizmetleri konusunda aracılık hizmeti veren Aracı Kurumlara ve/veya Konsolosluk / Başkonsolosluklara lojistik sektöründe çalışan TIR sürücülerinin vize başvurularını yapacaktır.

ASC Vize Hizmetleri Şirketi tarafından verilecek vize hizmetlerine ilişkin işlemler kayıt altına alınacak ve vize başvuru sayıları, kabul ve ret sayılarına ilişkin istatistiki verilerin oluşturulması ile tüm verilerin raporlanabilmesi sağlanarak vizeler konusunda bir veri bankası oluşturulacak ve bu veriler ihtiyaç çerçevesinde Dışişleri Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kamu kurumları ile de paylaşılabilecektir.

Yeni kurulan vize şirketinin bilgileri aşağıda yer almakta olup olası vize ihtiyaçlarınız, vize başvurularında ve sürecinde bilinmesi gereken detaylar ile ilgili danışmanlık talepleriniz için ASC Vize Hizmetleri yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

ASC VİZE HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Mail Adresi : info@ascvize.com

Adres; Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi Blok No: 47 İç Kapı No: 50 
Şişli / İstanbul

ALİ BODUR 
Cep Telefonu: 0537 242 91 32 
ali.bodur@ascvize.com 

CENGİZ ALTINEL
Cep Telefonu: 0535 245 96 34 cengiz.altinel@ascvize.com

SERVET GÜNÜÇ
Cep Telefonu: 0536 312 24 05 
servet.gunuc@ascvize.com

ALİ GÜNGÖR 
Cep Telefonu: 0533 483 25 83 
ali.gungor@ascvize.com