Irak (Bağdat) Ticaret Heyeti 19-21 Haziran 2019

15.05.2019

Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar PEKCAN başkanlığında TİM ve DEİK organizasyonu ile 19-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Irak’a yönelik bir Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, Bağdat şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda iş forumunun yanında her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
 
Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize en fazla ihracat yaptığımız Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörleri yanı sıra, Irak’a olan ihracatımızda gelişim potansiyeli olan Mücevher, Gemi ve Yat, Süs Bitkileri ve Fındık sektörleri ile Irak’ın dünya genelinden tedarik ettiği ve bir önceki yıla göre ithalatını en çok artıran sektörlerden olan Otomotiv, Makine ve Zeytin ve Zeytinyağı sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.
 
Bu çerçevede, bahse konu heyet için son başvuru tarihi 21 Mayıs 2019 Salı günü mesai bitimi olup, bu tarihe kadar https://bit.ly/2PMYdxX internet bağlantısında yer alan heyet başvuru formunun doldurulmuş olması gerekmektedir.
 
Not: Organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderleri için kişi başı katılım ücreti bilahare bildirilecektir.

TASLAK PROGRAM