UND, İstanbul Avusturya Başkonsolosluğunu Ziyaret Etti

10.05.2019

UND Heyeti, İstanbul Avusturya Başkonsolosu Sayın Gerhard Lutz’u makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmede, Avusturya’ya taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren firmaların vize sorunları ve iki ülke arasında yaşanan transit geçiş sorunları gündeme getirildi. Toplantı dostane ve samimi bir atmosferde geçmiş olup, ikili görüşmelerin önümüzdeki dönemlerde de tekrarlanmasına karar verildi.
 
Derneğimizin Schengen vize alımlarında yaşadığı sorunlara ilişkin girişimleri ve çözüm süreçlerine ilişkin çalışmaları ile Dışişleri Bakanlığımız nezdinde yürütülen girişimler Avusturya Heyeti ile paylaşılmıştır. Bu kapsamda, UND ile yürütülecek işbirliği çerçevesinde Avusturya’ya taşımacılık yapan Türk nakliyecilerin bir araya getirilmesine karar verilmiş olup, sürücü vize süreçlerine ilişkin destek sağlanabileceği de vurgulanmıştır.
 
Derneğimiz heyeti İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, Operasyon Uzmanı Burcu Aytekin, Avusturya heyeti Başkonsolos Gerhard Lutz, Muavin Konsolos Felix Bigl, Vize Şefi Wolfgang Hindler, Yardımcı Ticari Konsolos George Krenn ve Vize Departmanı İş Destek Uzmanı Duygu Erçetin katılım gösterdi.