Sektör ve Kamu Ankara İftar Yemeğinde Buluştu

08.05.2019

Ford Trucks’ın destekleri ile bu yıl 8 ilde gerçekleştirecek olan iftar yemeklerinin ilki 7 Mayıs tarihinde Ankara’da yapıldı.
Ankara, Konya, Bolu ve çevre illerden gelen çok sayıda nakliyecinin yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığından yetkililer yemekte hazır bulundu.
 
İftar yemeği önce Ford Trucks satış Müdürü sayın Murat Bakış piyasaya yeni sürülen 2019 yılı uluslararası yılın kamyonu ödülünü alan F-MAX araçlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  Ford Trucks’ın ardından TOBBUND Genel Müdür Vekili Mehmet Uylukçu bir sunum gerçekleştirdi.
 
UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu yaptığı konuşmada 2014 yılından itibaren lojistik sektörüne yönelik kamu tarafından önemli bir sahiplenme olduğunu ve bunun 10. Kalkınma Planı ve Ekonomik Hedeflere de yansıdığını belirterek “10 Nisan tarihinde açıklanan ekonomi hedefleri içerisinde en önemli konulardan biride lojistiktir ve lojistik mastır planının hayata geçirilmesine bağlı olarak gene lojistik performans endeksinin hedef alınması sektörümüz için büyük önem taşımaktadır. Bütün bunlar ve de bütün bunların sonucunda yapılan eylemler bizi gerçekten bundan sonra bu sektörün daha güçlü hale gelmesi için ihtiyaçlarımızı ortaya koymaktadır” dedi.
 
İftar yemeğinde ayrıca Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş ve Tehlikeli Mal Ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım konuşma yaparak sektöre hitap etti.