UND, Macaristan Büyükelçiliği'ni Ziyaret Etti

09.05.2019

Son dönemde iki ülke arasındaki karayolu taşımacılığına ilişkin yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi ve Schengen vize teminlerinde yaşanan sorunların dile getirilmesi adına Derneğimiz tarafından 7 Mayıs 2019 tarihinde Macaristan Büyükelçiliği’nden Büyükelçi Yardımcısı ve Vize Konsolosu ile bir araya gelinmiştir.
 
Toplantıda öncelikle, son dönemde sürücü vize başvurularına ilişkin Derneğimizin bölgede yer alan Büyükelçilikler ve Konsolosluklar ile Bakanlıklar nezdinde gerçekleştirdiği girişimlerden ve gelişmelerden bahsedilmiştir. Ardından, Türkiye’den Macaristan’a veya Macaristan üzeri gerçekleştirilen taşımalarda karşı karşıya kaldığımız zorluklar ve çözüm önerileri sunulmuştur.
 
Dostane ve samimi bir atmosferde geçen toplantı sonucunda uygulamaya alınacak olası iyileştirmeler Derneğimiz üyeleri ile paylaşılacaktır. Schengen vize alımlarında yaşanan sorunlara ilişkin Derneğimiz girişimleri Dışişleri Bakanlığımızın desteği ile birlikte sürdürülmeye devam etmektedir.
 
Derneğimiz Heyeti Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Nejat Fatih Şener, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Sevim ve Operasyon Uzman Yrd. Selin Nazlı’dan oluşurken Macaristan Büyükelçiliği’ni temsilen Misyon Şefi Yardımcısı Ferenc Kékesi, Konsolos Diána Jáger ve Tercüman Ali Kemal Alpay toplantıya katılmıştır.