Uygulamalı Dijital Takograf ve AETR Eğitimi Gerçekleştirildi

01.03.2019

Uygulamalı Dijital Takograf ve AETR  eğitimi Bilal Yeşil gözetimden 28 Şubat 2019 tarihinde UND Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.
Üyelerimizden Tur Transit, Tarhan Yapı, Asa Lojistik ,Naklog ,Hilal Trans ,SMS Uluslararası Nak. , Ulustrans, Yiğitoğlu Kiya ,İstaş Transport ,Trans Lojistik, Trans 14 Uluslar arası Nak. , Yurtiçi Kargo, Fortrans Uluslar arası Nak, Aksakal Uluslar arası Taş. ve Kayıkçıoğlu firmasının tesilcilerinin katıldığı eğitimde Takograf üzerinde uygulamalı olarak çalışma yapıldı.

Bir sonra ki eğitim 21 Mart tarihinde..
21 Mart 2019 Perşembe günü Saat 09.30-16.30  da gerçekleştirilecek bir sonraki eğitimden faydalanmak isteyen üyelerimizin 12 Mart 2019 tarihine kadar UND Eğitim Merkezine kayıt vermeleri gerekmektedir.
 
 
“Yüksek Cezalar Ödemeyin”
Taşımacılık sektöründe en önemli rekabet unsuru “Hızlı Teslimattır”. Performanslar, sefer sayıları, rakibinden bir adım önde olmak gibi kavramların altında yatan en önemli husus daha hızlı ve sağlam bir şekilde malın teslimatıdır.
Dolayısıyla, hep daha ileriyi, daha hızlıyı hedeflerken yapılan hatalar nedeniyle bir yıl boyunca kazanılan navlun gelirlerinin 10-15 katı ceza ödemek zorunda kalındığı gerçeği ortadadır. Sürücülerimizin, tamamlayacakları seferleri önceden hesaplayabilmek, çalışma sürelerine ilişkin kuralları takip ederek hem kendi hem de taşıdıkları malların güvenliğini sağlamaları büyük önem taşımaktadır. Firma sahiplerinin ise, sürüş ve dinlenme saatlerini önceden hesaplayarak maksimum performans ile seferleri planlamaları kendi şirketlerinin verimliliği açısından son derece önemli bir husustur.
 
Kimler Bu Eğitime Katılmalı?
* Operasyon departmanında çalışanlar,
* Şoförler, Baş Şoförler,            
* Filo Yöneticileri, Şef, Müdür ve her kademede görevli personeller ve yetkinliklerini artırmak isteyen tüm çalışanlar.
Eğitim İçeriği :
* Trafik Kanunu ve Yönetmeliği ile AETR Sözleşmesindeki farklılıklar,
* Günlük, Haftalık sürüş ve dinlenme süreleri,
* Kayıtların saklama süreleri (araçta, firmada / dijital, manuel),
* Kayıtların ibraz zorunluluğu,
* Verilerin geriye dönük sorgu süresi,
* İhlallerin cezaya Türkiye’de çevrilmesinin faydaları,
* Yurtdışında haftalık tatilin nerede geçirileceği,
* Takograf kullanımında doğru bilinen yanlışlar ve uygulamalı takograf kullanımı ile ilgili daha birçok husus paylaşılacaktır.

UND Eğitim Merkezi
212 217 57 41