Sağlık Bakanlığından Onaylı İlk Yardım Eğitimleri Başlıyor

20.01.2001

"İstatistiklere göre, kazaların sebep olduğu ölümlerin % 50?si ilk yarım saatte gerçekleşmektedir.?

 

Sağlık Bakanlığınca yayımlanan, İlkyardım Yönetmeliğinin 16?ncı ve 29?ncu maddeleri; tüm kurum ve kuruluşlarda her 20 kişiden 1?inin, tehlikeli iş kollarında (ki taşımacılık bu kapsamda değerlendiriliyor) her 10 kişiden 1?ini ?Temel İlkyardım Eğitimi? almış olmasını zorunlu kılmaktadır.

 

§         Uluslararası ticaret yapan firmaların yaptıkları sözleşmelerde ilk yardım eğitimi almış personel bulundurulması ön koşul !!!

 

 

Derneğimiz, Mat İlkyardım Eğitim Merkezi İşbirliği ile düzenli olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı İlkyardım Eğitimleri gerçekleştirecektir.

 

*      Toplam 16 saatlik eğitim firma tercihlerine göre günlere bölünebilmektedir.

*      Eğitimler, Eğitim Merkezimizde veya firmanızın eğitim salonlarında sizin programınıza uygun gün ve saatlerde verilebilmektedir.

*      Eğitimler, görsel malzemeler (TV, Video, Slayt) desteği yanında uygulamalı olarak verilmektedir.

*       Eğitim programı; yanık, donma, kırık-çıkık, sıcak çarpması, zehirlenmelerden, hasta ve yaralı taşıma tekniklerine kadar 13 ayrı konu başlığından oluşmaktadır.

 

Eğitim Yeri: UND Eğitim Merkezi, Büyükdere Caddesi Sivritaş Sokak No:18 Elbir İş Hanı Kat 4 Mecidiyeköy ? İstanbul             

 

Eğitmenler: Dr. Ahmet Tülezoğlu, Dr. Ayşe Tülezoğlu.

 

Sınav Bilgileri: Eğitimi takip eden hafta sonu ya da bir hafta sonra, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından merkezi bir sınav yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi eğitimde netleşecektir.

 

Ödeme Bilgileri : Garanti Bankası Nispetiye (735) Şubesi, 629 97 89 (Mat Eğitim ) numaralı hesaba yatırılması rica olunur. Sınıflar 20 kişi ile sınırlıdır

 

Sınav da başarılı olanlara, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika, kimlik kartı ve UND onaylı katılım belgesi verilecektir.

 

Detaylı Bilgi için: (0212) 264 43 10 / 0533 338 10 41, ruya@matilkyardim.com iletişim adresleri vasıtasıyla Ruya Polat hanımdan (MAT İlkyardım Merkezi) bilgi alabilirsiniz.

 

İlkyardım eğitimi alanlara; yangın, acil durum, tahliye ve deprem eğitimleri ücretsiz olarak verilecektir.