Rusya Çalışma Grubu Toplantısı Gerçekleştirildi!

16.11.2018

Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubumuz 14.11.2018 tarihinde toplanmıştır.
 
Toplantı öncesinde UND’nin Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkelerindeki akaryakıt kartı çözüm ortağı DKV, Çalışma Grubu Üyelerimize tertip ettiği bir öğle yemeği ile merhaba dedi.
 
DKV, Rusya ve BDT ülkelerindeki geniş kullanım olanakları, sunduğu dijital kolaylıklar ve özellikle Rusya, Belarus ve Gürcistan otoban cihazı ve yol kullanım ücreti hususunda UND üyelerinin operasyonlarına büyük fayda sağlayabileceklerini belirtti. 


 
DKV ayrıca Rusya’da rafinelerde gerçekleşen yenileme çalışmaları nedeniyle gelecek sene Rusya’da akaryakıt fiyatlarında artış yaşanabileceğini, UND üyelerinin operasyonlarını ve planlamalarını buna göre yapmaları gerektiğini belirtti.
 
Çalışma Grubumuzun diğer konuları 2019 yılı Rus belge dağıtım sistemi, Rusya Sürücü Vizelerinin biran önce çözülmesi talebi, Basitleştirilmiş Gümrük Hattının daha iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması gerekliliği, 2018 yılı istatistikleri olmuştur.

Çalışma Grubumuza, Murat Gümüşlüol (Logitrans),  Cihat Turhan (Demiral), Nurhan Nazlı (Nazlı Lojistik), Adem Başbilen (Supet), Onur Ercan (Troyka), Sevim Soylu (UNO), Gökhan Kavak (Kavakgroup), Onur Gül (Gülsan Nakliyat) ve Selçuk Görmezoğlu (Mağdenli Nakliyat), Kadir Kuş (Özkuş), Mehmet Ali Ördek (Önder Nakliyat) katılım sağlamıştır.