Türkiye - Macaristan KUKK Toplantısı Yapıldı!

06.09.2018

Türkiye-Macaristan KUKK toplantısı 4-5 Eylül tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilmiştir. Toplantıda ülkemiz heyetine Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakan Özdemir başkanlık ederken, Macar Heyetine Teknoloji ve İnovasyon Departmanı Ulaştırma ve Düzenleme Kurulu Başkanı Kornel Kovacs başkanlık ederken, UND adına İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Erman Ereke ve AB Ülkeleri Uzmanı Ayşegül Ketenci katılım göstermiştir.
 
Ana gündem maddesinin mevcut geçiş belge kotaları olduğu toplantıda 2018 yılının devamı için ilave 5.000 adet + 1.000 adet Transit Geçiş Belge kotası tahsisi yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.
 
2019 yılına ait geçiş belge kota miktarlarının belirlenmesi için her iki ülke heyeti öncelikle teknik bir toplantı yapılması ve devamında KUKK toplantısı yapılması konusunda anlaşmışlardır.
 
2018 yılının geri kalanında kullanılmak üzere ülkemize ilk etapta gönderilecek 5.000 adetlik Transit Geçiş Belgesinin ivedi şekilde ülkemize gönderilmesi süreci gerek Ulaştırma makamlarımız gerek ise Uluslararası Nakliyeciler Derneği olarak takip edilmektedir.
 

Macaristan’ın da içinde olduğu tüm ülkelere ait kalan geçiş belge durumuna, UND internet sayfası "DUYURULAR" bölümündeki "GÜNLÜK GEÇİŞ BELGESİ TABLOSU" üzerinden ulaşabilirsiniz.