Belçika'ya İnovasyon ve Girişimcilik Heyeti Ziyareti ve SuperNova Teknoloji Zirvesi

05.09.2018

Türkiye-Belçika İş Konseyi ve Flaman Yatırım ve Ticaret Ajansı (FIT) iş birliğiyle 26-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel ve Antwerp şehirlerine, Avrupa’nın en büyük teknoloji zirvelerinden biri olan SUPERNOVA kapsamında bir inovasyon ve girişimcilik heyet ziyareti düzenlenecektir. 
 
Flaman Bölgesi’nin Belçika nüfusunun %58’ine sahip olup, ülkenin toplam ihracatının ise %83’ünü gerçekleştirdiği, Avrupa ülkelerinin inovasyon performansını ölçen 2018 yılı Avrupa İnovasyon Endeksi’ne göre, Belçika’nın inovasyon alanındaki işbirliği ve kurulan mekanizmalar alanında lider ülke seçildiği, gelişmiş Ar-Ge merkezleri, KOBİ’lerin yenilikçi çalışmaları ve kamu-özel sektör arasındaki işbirliği sayesinde Avrupa’nın güçlü yenilikçi ülkelerinden biri haline geldiği ,ifade edilmektedir. 
 
Surpernova’nın teknoloji ve inovasyon alanlarında lider isimleri, uzman iş insanlarını, girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları bir araya getiren, Avrupa’nın en büyük teknoloji zirvelerinden biridir. Bu yıl zirveye katılacak konuşmacılar arasında, Biz STONE (Twitter, Medium ve Jelly Kurucu Ortağı), Ray KURZWEIL (Dünyanın önde gelen mucit, düşünür ve fütüristi), Tim HARFORD (Dünyanın en popüler ekonomi yazarlarından biri) gibi dünyaca ünlü isimler bulunmaktadır. SuperNova’ya katılacak firmaların, sektöre yön veren firmalar ile bir araya gelme, geleceğin teknolojileri ve iş imkânlarını keşfetme, ilham veren konuşmacılar ve potansiyel yetenekler ile tanışma imkânı yaratmaktadır. Heyet ziyareti kapsamında, SuperNova etkinliğinin yanı sıra, dijitalleşme ve inovasyon alanında önemli yer edinmiş çeşitli kurumlar ile temaslar ve saha ziyaretleri gerçekleştirilecek olup, bu alanda faaliyet gösteren firmalar ile görüşme imkânı olacaktır.

Yeni teknolojiler ve girişimcilik alanında önemli fırsatların bulunduğu heyete katılmak isteyen Üyelerimizin 10 Eylül 2018 tarihine kadar
https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/699/11207  linkindeki katılım formunu doldurarak, katılım bedeli olan 100 Avro’yu yatırmaları gerekmektedir. Konaklamaların ve uçak rezervasyonlarının katılımcılar tarafından bireysel olarak yapılması gerekmektedir. 

Detaylı bilgi için DEİK ile (İlgili kişi, Ezgi Tanrıverdi, tel: 0212 339 5062, 
e-posta:
etanriverdi@deik.org.tr ) ile temasa geçilebilir.               

SuperNova etkinliğine indirimli katılım sağlamak için  https://www.supernovafest.eu/  

Detaylı Program için TIKLAYIN