UND GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

24.05.2018

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Türkiye’nin yaptığı taşımalardan pay almaya çalışan ülkelerin tüm ayak oyunlarına rağmen, karayolu taşımacılığının Türkiye’nin mal ihracatının temel güvencesi olarak kalmaya devam edeceğini söyledi.

UND’nin geleneksel iftar yemeği Renault Trucks ve TOBB UND sponsorluğunda gerçekleşti. 23 Mayıs’ta WOW İstanbul Hotel’de yapılan ve yoğun katılım sağlanan iftar yemeğinde, IRU Yılın Sürücüsü Ödülü, IRU Tepe Yöneticisi Özel Ödülü ve Tepe Yöneticisi Ödülleri verildi. Geleneksel iftar yemeğinde konuşma yapan UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, önümüzdeki seçimden sonra bürokrasiden siyasete kadar meslek örgütlerinden kamunun tüm ilgili birimleriyle ekonomiye odaklanılacak bir 5 yıl olacağını söyledi.

Çetin Nuhoğlu, Hizmet İhracatçıları Birliği’nin kurulmasını da değerlendirdi. 2002 yılından beri arzu ettikleri bu yapının kurulmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Nuhoğlu, “Artık kamu ile Ekonomi Bakanlığı ile daha yakın çalışacağız. Hepsinden önemlisi ihtiyacımız olan destekler açısından yakın işbirliği kuracağımız bir ortam oluştu” dedi.

Nuhoğlu: Sektörümüz ülkemiz ihracatının güvencesidir...Türkiye’nin önündeki engelleri kaldırmak için UND’nin verdiği mücadeleyi anlatan Nuhoğlu, Türkiye’nin önüne getirilen kotalar ve geçiş ücretleri haksızlığını eleştirdi. Ticareti Kolaylaştırma Kurulu’nun önemine de vurgu yapan Nuhoğlu, “Kurul 11 bakanlığın müsteşar seviyesinde katılımı ile kuruldu. UND de bu kurulda üyedir. Yapılan çalışmalarda çok net hedefler ortaya kondu. Son 3-4 yıldır ekonominin önüne geçen bazı eylemler nedeniyle çok zorlandık. Artık Ticareti Kolaylaştırma Kurulu ile Hizmet İhracatçıları Birliği ile TOBB ile TİM ile İKV ile birlikte yaptığımız bu çalışmaların sonucunda önümüzdeki 5 yıl tamamen ekonomiye odaklanmış bir yapıyla 2023 yılı hedeflerimizi yakalayacağız. Buna tüm kalbimle inanıyorum.” dedi.  

Recai Şen: UND olarak üyelerimizle geleceğe hazırlanıyoruz
 
UND İcra Kurulu Başkanı Ricai Şen, yaptığı konuşmada, taşımacıların önündeki engellerin kaldırılması ve firmaların rekabetçiliğinin artırılması yönünde yapılan çalışmaların devam edeceğini belirterek gelecekte nasıl bir sektörle oluşacağının tablosunu çizdi.
 
Uluslararası taşımacılığın tarihten bugüne hep sorunlarla karşılaştığını ve sorunların çözüle çözüle bugünlere gelindiğini aktaran Recai Şen, sektörün dinamik yapısının yeni fırsatlar ortaya koyduğunu ifade etti.


 
IRU Sürücü Ödüllerinin ve IRU Tepe Yönetici Ödüllerinin sahiplerini bulduğu gecede; Yılın Sürücüsü Barsan Lojistik firmasından Zeki İşbilir oldu ve büyük ödüle layık görüldü. Ödülü Zeki İşbilir yerine Göksel Gölcük teslim almıştır.


 
Yine IRU Tepe Yöneticisi Ödüllerinin dağıtıldığı gecede, Kerem İmrak (İmsan), Mehmet Beşir Aslan (Bahar Ulus. Nak.), Ali Karakuzulu Trans-Nak), Atilla Arsal (Üçgen Loj.), Sultan Turan (Erhanlar Loj.), Ayhan Turan (Erhanlar Nak.), Ferhat Aktoğ (Aktrans), Şehap Ramazan (Ramko) Tepe Yöneticisi Ödülü aldı.
 
IRU Tepe Yöneticisi Özel Ödüllerinin sahipleri ise Habib Kilercik (Natrans), Mahiye Şamdancı (Adria), Metin Akdurak (Metin Akdurak Nak.), Vedat Tutu (VİP) ve Memik Hilmi Taner Şahin Nak.) oldu.