UND Ro-Ro Çalışma Grubu Pendik İlçe Trafik Denetleme Müdürlüğünü Ziyaret Etti

15.05.2018

UND Ro-Ro çalışma grubu, çalışma grubunda oluşturulan eylem planı çerçevesince  Ro-Ro güzergâhlarında karşılaşılan sorunların giderilmesi amacı ile temaslarına hız verdi. Derneğimiz üye firmaların son zamanlarda karşı karşıya kaldığı önemli sorunlardan bir tanesi olan Pendik UN Ro-Ro Limanına giriş yapmak için bekleyen araçlara uygulanan cezai yaptırımlar hususunda Pendik Trafik Denetleme İlçe Müdürlüğü ziyaret edildi. Gerçekleştirilen ziyarete UND Yönetim Kurulu Üyesi, Vedat Tutu, UND Ro-Ro Çalışma Grubu Başkanı Ziya Güner, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Erman Ereke ve Avrupa Ülkeleri Uzmanı Kadir Çirkin katılım gösterdi.
 
Toplantıda firmaların liman dışında zaruri sebepler ile oluşturduğu bekleme sıralarının güvenli hale getirilmesi ve bu sıralardaki araçların cezai yaptırımlara uğramaması hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.
 
Gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, ülkemiz ihracat yükünü taşıyan araçların mağduriyetlerinin önüne geçilmesi konusunda işbirliğine gidilmesi yönünde mutabakata varıldı.