Slovakya İş Dünyası Heyeti ile Toplantı ve İkili Firma Görüşmeleri - İstanbul

05.03.2018

Slovakya iş dünyası heyetinin Türkiye’ye ziyaretleri kapsamında, DEİK/Türkiye-Slovakya İş Konseyi tarafından, 13 Mart 2018 Salı günü 09.00-16.30 saatleri arasında River Plaza’da Slovakya İş Dünyası Heyeti ile Toplantı ve İkili Firma Görüşmeleri gerçekleştirilecektir. 

Ucuz ve vasıflı işgücü, düşük vergi oranları, kurumlar ve bireyler için sabit % 19’luk vergi oranı, göreli olarak liberal sayılabilecek çalışma mevzuatı ve önemli bir coğrafi konum, Slovakya’nın avantajlarını oluşturan unsurlardır. Ülkenin 2004 yılında önce NATO’ya, ardından AB’ye üye olması sonrasında ekonomik açıdan büyük bir gelişme sağlanmıştır. Bu dönem sonrasında yapısal reformların gerçekleştirilmesi amacıyla yürürlüğe konulan uygulamalar, son yıllarda sonuçlarını vermiş, Slovakya AB ülkeleri içinde en fazla büyüme gösteren ülkelerden biri olmuştur. 2019 yılı için Slovakya’nın gayri safi yutriçi hasılasındaki büyümenin, güçlü ticaret bağları, dış talep sayesinde %4’ün üzerinde gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Heyet kapsamında Slovakya’nın, iş danışmanlığı, inşaat, aydınlatma, dekorasyon, gıda, bilgi teknolojileri, çelik sektörlerinden önemli firmalar yer alacak olup, heyet listesi ve program ekte bilgilerinize sunulmaktadır.   

Slovakya’daki yatırımlar ve ticaret alanlarında iş birlikleri için önemli fırsatlar içeren söz konusu toplantıya katılımak isyene üyelerimizin 8 Mart 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar aşağıdaki web link’inde yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurularak kayıt işlemlerinin tamamlanmasını rica ederiz. 

Kayıt Formu:
https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/603/10459
Taslak Porgram için TIKLAYIN
Heyet Listesi için TIKLAYIN