UND Heyeti Mersin Valisini Ziyaret Etti

13.02.2018

UND Heyeti Mersin Valisi Sayın Ali İhsan SU’yu makamında ziyaret etti. Ziyarete UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Rıdvan Arıç, Ercan Arslan, Siraç Dündar, Muhittin Ocak, Burhan Şığva, Nihat Irmak ve UND Mersin Temsilcisi Şemsettin Kurtay katılım gösterdi.

Yapılan görüşmede UND’nin yerel, ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü çalışmalar, Macaristan ücretli geçiş belgelerinden dolayı Avrupa Adalet Divanında kazanılan dava ile Avusturya geçiş belgeleri kotası ile ilgili açılan dava hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Ayrıca Mersin Limanı, Mersin Lojistik Köy Projesi, TCDD Yenice Lojistik Merkezi, yeni imara açılan lojistik alan ve eğitim alanında Lojistik Tematik Lisesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

UND tarafından yapılan ziyaretin önemine değinen Vali Ali İhsan Su, Lojistik sektörünün Mersin ilinin en önemli sektörü olduğunu, sektörün yerelde karşılaşılabileceği tüm sorunların çözümünde katkı verebileceğini belirterek ileriki dönemlerde de bir araya gelmeyi beklediklerini ifade etti.

Mersin Valisi Sayın  Ali İhsan Su'ya ulaştırma sektörüne göstermiş olduğu yakın ilgi ve alaka için teşekkür ederiz