UND Yönetiminden Ankara Ziyareti | Uluslararası Nakliyeciler Derneği

UND Yönetiminden Ankara Ziyareti

08.02.2018

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Sayın Saim İlçioğlu ve ekibi ile 8 Ocak 2018 tarihinde yayımlanan “Karayolu Taşıma Yönetmeliği” maddeleri üzerinde detaylı bir toplantı yapıldı. Sektörümüzün tüm taleplerinin gündeme getirildiği toplantıda, özellikle C2 yetki belgesi sahibi firmaların birbirleri ile ortak taşıma faaliyetini yapma hakları talep edildi ve bu faaliyetlerin hayatın doğal akışı içerisinde olmazsa olmaz olduğu vurgulandı.

Toplantıda ayrıca, üst mevzuatlarla belirlenmiş düzenlemeler ve kamu kurumlarından temin edilebilecek veriler için taşımacılara ayrıca bir sorumluluk ve cezai müeyyide uygulanmaması, taşıt kartı ücretinin düşürülmesi gibi bir çok konu gündeme getirilmiş ve sektör taleplerinin Bakanlık tarafından yapılacak düzenlemeler ile hayata geçirilmesi talep edilmiştir.


Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Sayın Saim İlçioğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya UND adına, Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, II. Başkan Şerafettin Aras, Başkan Yardımcısı İzzet Salah ve Cavit Değirmenci, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Nagihan Soylu, Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz ve Başkan Vekili Hakan Bezginli, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Elif Sevim ve Kamu ile İlişkiler Koordinatörü Nejla Albayrak katılım sağladı.UND Yönetimi Ankara gündemi ile ayrıca,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Cem Murat Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Sektörün durum değerlendirilmesinin de yapıldığı ziyarette UND Yönetimi, Sayın Yıldırım’a yeni görevinde başarılar diledi. Heyetimiz Ankara’da, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Cenap Aşçı’yı da makamında ziyaret etmiş ve genel değerlendirmelerde bulunmuştur.