Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş İhlali Sorgulamalarında Yeni Dönem | Uluslararası Nakliyeciler Derneği

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş İhlali Sorgulamalarında Yeni Dönem

07.01.2018

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu üzerinden yapılan taşımalardaki ihlalli geçişlere ilişkin cezai işlemler ile karşı karşıya kalmamak amacıyla işletici kuruluş tarafından geliştirilen “Yeni Sorgulama Sayfası” üzerinden;

* TC Kimlik Numarası,
* Vergi Kimlik Numarası
* Plaka 

bazında sorgulama yapma ve olası geçiş ihlallerinde anında SMS / E-Posta ile bilgilendirilme imkanı sağlandı.
 
“Online Kayıt” bölümünden her bir plaka için ayrı ayrı kayıt  yaparak ilgili plakaya ait olası ihlallerde anında SMS ya da E-Posta yolu ile bilgilendirileceksiniz.
 
Vergi Kimlik Numarası ya da TC Kimlik Numarası üzerinden "Tek Seferde" yapacağınız sorgulamalarda tüm filonuza ait kesilmiş bir cezayı 15 günlük süre geçmeden görme imkanı elde edeceksiniz.


Borç Sorgulama ve Online Kayıt Sayfası için
TIKLAYINIZ ! 
ÖNEMLİ BİLGİ:

ICA Borç sorgulama sayfası üzerindeki veriler tamamen bilgi amaçlı olmakla birlikte icra takibine giren geçişler, sorgulama sonuçlarında görüntülenememektedir.
 
Yasa gereği, araç sahibine ait TC Kimlik Numarası ve/veya Vergi Numarası, ihlalli geçişten sonraki 15 gün içerisinde yetkili kamu kurumlarından temin edilebilmektedir. Bu nedenle, Plaka Numarası ile yapılan sorgularda görüntülenen bazı geçişler, TC Kimlik Numarası ve/veya Vergi Numarası ile yapılan sorgularda görüntülenemeyebilir. İhlalli geçişlerinizin cezaya düşmemesi için Plaka Bazlı kayıt yapmak ve sorgulamak önem taşımaktadır.