Yıllar Sonra Bir İlk; İlave Rusya İkili Geçiş Belgeleri Türkiye'de! | Uluslararası Nakliyeciler Derneği

Yıllar Sonra Bir İlk; İlave Rusya İkili Geçiş Belgeleri Türkiye'de!

16.12.2017

Yılsonuna gelinmiş olması ve Rusya’ya ihracatımızın da artmış olmasıyla birlikte ikili geçiş belgeleri tükenmiştir. Bu çerçevede ihracatımızın devam etmesi için Derneğimiz, Bakanlığımızdan Rusya’dan ilave geçiş belgesi talebinde bulunmasını talep etmiştir.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün ivedi ve başarılı gerçekleştirdiği iletişimler sayesinde yıllar sonra ilk defa Rusya 500 adet ilave ikili belge talebini onaylamıştır.

Söz konusu ikili ilave geçiş belgeleri ülkemize Bugün (16.12.2017) itibariyle ulaşmıştır.

Haydarpaşa Gümrüğünde bugün itibariyle kullanılabilecektir. Kapıkule, Hamzabeyli ve Zonguldak Sınır Kapılarına belgelerin ulaştırılması derneğimizce üstlenilmiş olup, gün içerisinde söz konusu belgeler sınır kapılarında kullanılabilecektir.

Sürdürdüğü güçlü iletişim ile Rusya’dan yıllar sonra ilk defa ikili ilave belge almayı başaran Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğümüze sektörümüz adına şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne destek ve işbirlikleri için, Logitrans Moskova Temsilciliğine ise belgelerin ülkemize ulaştırılması adına verdiği destek için teşekkür ederiz.