I. RECCA (Afganistan Hakkında Bölgesel İşbirliği Konferansları) İş Forumu 1 Mart 2017 Tarihinde İstanbul'da Gerçekleştirilecektir

24.02.2017Afganistan Hakkında Bölgesel İşbirliği Konferansları (RECCA), 2005 yılından itibaren Orta, Güney ve Güneydoğu Asya’da sınırlar ötesi ekonomik diyalog ile güven inşası sağlamak ve eyleme geçmek için Kabil, Yeni Delhi, İslamabad ve Duşanbe’de Bakan seviyesinde toplantılar düzenleyen lider bir platform olarak öne çıkmaktadır. RECCA, Afganistan ile komşuları arasında ticaret, yatırım, eğitim ve iş ilişkilerinin geliştirilmesini hedeflemektedir. (Detaylı Bilgi İçin; http://recca.af )RECCA çerçevesinde özel sektör için bir işbirliği platformu oluşturmak ve bölgede iş dünyasının önde gelenlerini bir araya getirmek üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Afganistan Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda I. RECCA İş Forumu’nun 1 Mart 2017 tarihlerinde InterContinental İstanbul Otel’inde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu İş Forumuna T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Afganistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Humayoon Rasaw, bölge ülkelerden ve kurumlardan üst düzey bürokratlar, iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve işadamları katılacaktır.

RECCA’ya konu ülkelerde pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkanlarının oluşturulması fırsatlarını sunacak İş Forumu kapsamında katılımcı ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. 

Bahsi geçen  etkinliğimize katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 27 Şubat 2017, Pazartesi günü mesai bitimine kadar
http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/337/8141 adresli internet bağlantısı üzerinden online kayıt yapmaları gerekmektedir.  

Etkinliğin güncel taslak programı, Afganistan’dan gelecek özel sektör heyeti listesi ekte sunulmakta olup, kayıt yaptıran firma temsilcilerine ikili görüşmeler için ayrıca detaylı çizelge iletilecektir.
 
Taslak Programa ve Katılımcı Listesine aşağıdaki Dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Dosyalar

Taslak Program Afganistan Heyet Listesi