Mısır ve Körfez Ülkelerine Ro-Ro Seferleri Yeniden Başladı

26.06.2014

23.05.2014 itibariyle UN Ro-Ro tarafından alınan karar ile geçici olarak durdurulan Mısır - Suudi Arabistan ve Hayfa - Ürdün seferleri tekrar faaliyete geçmiştir. Seferler, Akdeniz'de U.N. Ro-Ro, Mısır'da konvoy acentesi Gulf Agency Company (GAC) ve Kızıldeniz'de Adabiya-Duba arasında anlaşılan United Marine Egypt SAE (UME) işbirliğince gerçekleştirilecektir. 

Daha önce yapılan seferlerde olduğu gibi, mevcut sefer programı U.N. Ro-Ro'nun İskenderun çıkışlı Damietta varışlı haftada bir seferi ile Kızıldeniz'de UME firmasının iki Ro-Ro gemisi ile yapılacaktır. UME'nin Kızıldeniz'de çalıştıracağı Ro-Ro gemileri MV TABA (51 araç kapasiteli) haftada 2 sefer ve MV FEYROUZ (42 araç kapasiteli) ise haftada 1 sefer yapacak ve haftalık en az 144 araç kapasitesi Suudi Arabistan hattına verilecektir.

Kızıldeniz'de çalışacak olan gemilerde ise 12 yolcu kapasitesi bulunduğundan, diğer sürücülerimizin Dhuba Limanı'na taşımaları otobüs ve Safaga-Dhuba arasında gerçekleştirilecektir. Başlangıç aşamasında Ro-Ro gemileri ile Kızıldeniz'de seferler yapılacak olup, yakın zamanda bu gemilerin yerini yolcu taşımasına uygun Ro-Pax gemileri ile değişeceği Derneğimize bildirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak revize edilen gidiş-dönüş Suudi Arabistan bilet ücreti USD 3600 olup, diğer tüm konvoy ücretleri aynı şekilde devam edecektir. Mısır hattında daha önce uygulanan rezervasyon sistemi tekrar yürürlüğe girmiş olup, tüm rezervasyonların İskenderun Catoni Acentesine yapılması önemle rica olunur. UND ATILIM gemisinin ilk kalkışı 24 Haziran 2014 Salı gecesi 115 araç ile hareket etmiştir.
 
Üyelerimizin bilgilerine sunarız.
 
UN Ro-Ro tarafından yapılan duyuruya dosyalar bölümünden erişebilirsiniz.
 
İSKENDERUN LİMANI GEMİ ACENTESİ (CATONI ACENTE)
Adres:     İskenderun Limanı  
                  Yolcu Salonu 
Tel:         +90 (326) 614 67 41               
                +90 (534) 887 44 65
E-mail:    iskenderunacente@unroro.com.tr

Yetkili:     Orhan Gençsoy  
 

Dosyalar

MISIR-S.ARABİSTAN İLE HAIFA-ÜRDÜN HATLARININ TEKRAR FAALİYETE GEÇMESİ